Polícia varuje pred podvodníkmi, ktorí chcú prísť ľahko k peniazom

NETKY.SK • 12 Apríl 2019, 14:31 • 2 min
Polícia varuje pred podvodníkmi, ktorí chcú prísť ľahko k peniazom

BANSKÁ BYSTRICA – Polícia varuje pred podvodníkmi, ktorí skúšajú rôzne praktiky, ako prísť k peniazom. V tejto súvislosti vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil z pokračovacieho prečinu podvodu 25-ročného Banskobystričana. O tom v piatok informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

slovakia

left justify in out

"V júli 2018 sa nakontaktoval na muža z Tureckej s ponukou mobilných telefónov za polovičné ceny priamo od výrobcu, ktoré mali byť riadne zabalené i s certifikátom. Na základe takto lákavej a veľmi výhodnej ponuky si poškodený objednal dva mobilné telefóny za 660 eur," priblížila Faltániová.

 

Poškodený peniaze odovzdal, ale obvinený mu telefóny nepriniesol. Termín odovzdania predlžoval rôznymi výhovorkami, pričom poškodenému poslal print screen platby z účtu s tým, že mu vracia 330 eur, ako platbu za jeden telefón, ale tomu žiadna suma na účet neprišla.

 

img

 

"Približne po mesiaci takým istým spôsobom podviedol ďalšieho muža z Banskej Bystrice. Ten si objednal sedem mobilných telefónov za 2310 eur. Ani jemu žiadne vrátené peniaze na účet neprišli a obvinený s ním prestal komunikovať. Vopred naplánovaným podvodným spôsobom uviedol poškodených do omylu a "zarobil" 2970 eur," konštatovala hovorkyňa.

 

Za tento prečin, pri ktorom bola spôsobená väčšia škoda, hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies