Budú sa čoskoro zvyšovať clá na dovoz čínskych elektromobilov?

NETKY.SK • 10 Jún 2024, 15:32 • 2 min
Budú sa čoskoro zvyšovať clá na dovoz čínskych elektromobilov?

Európska komisia zrejme už tento týždeň oznámi zvýšenie ciel na dovoz čínskych elektromobilov. Informovali o tom denníky Die Presse a The Guardian.

slovakia

left justify in out

Európska komisia by mala čoskoro oznámiť zvýšenie ciel na dovoz čínskych elektromobilov. Doterajší poplatok by sa podľa rakúskej agentúry APA mohol zvýšiť z 10 na 20 až 35 percent.
 
Automobilky BMW, Mercedes alebo Volkswagen chystané opatrenia kritizujú, pretože sa obávajú odvetných opatrení zo strany Číny.
 
Podľa britského denníka The Guardian by Komisia mohla rozhodnutie zverejniť v stredu na základe vyšetrovania možného narušenia hospodárskej súťaže, ktoré začala vlani v októbri. Opatrenie môže uplatňovať aj 90 dní spätne.
 
Podľa odhadov banky HSBC vytvárajú nemeckí výrobcovia automobilov 20 až 23 percent svojich globálnych ziskov práve v Číne. Navyše významná časť automobilov dovážaných do EÚ z Číny pochádza od európskych výrobcov.
 
V očakávaní zvýšenia ciel na dovoz z Číny začala švédska automobilka Volvo Cars presúvať výrobu elektromobilov z Číny do Belgicka.
 
Zvýšenie ciel na dovoz elektromobilov z Číny z 25 na 100 percent v máji oznámila americká vláda.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Die Presse / The Guardian / APA, Foto:
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies