Polícia musí rozlišovať medzi slušnými ľuďmi a gaunermi

NETKY.SK • 29 Júl 2010, 07:43 • 2 min
Polícia musí rozlišovať medzi slušnými ľuďmi a gaunermi

Polícia musí rozlišovať medzi slušnými ľuďmi a gaunermi

slovakia

left justify in out

img

Policajti musia rozlišovať medzi slušnými ľuďmi, ktorí rešpektujú zákony, a medzi gaunermi, ktorí slušných ľudí ohrozujú. "To musí byť základný cieľ Policajného zboru, či ide o organizovaný zločin, korupciu a podobne," uviedol po dnešnom rokovaní vlády minister vnútra Daniel Lipšic (KDH).
Podľa neho je určite rozdiel medzi človekom, ktorý z nedbanlivosti nezasvieti svetlá na aute, alebo si nezapne pás a medzi cestnými pirátmi. "A odlišne k nim musí pristupovať aj polícia. K jedným slušne a k druhým tvrdo," zdôraznil Lipšic.
Pokiaľ ide o boj s korupciou, ktorá je jednou z jeho priorít, minister plánuje posilniť špeciálne úrady zaoberajúce sa touto otázkou. Mieni tak urobiť legislatívne, personálne, organizačne. "A tiež bude platiť, že polícia má rozviazané ruky. Žiadne podozrenia a kauzy nebudú zametané pod koberec," zdôvodnil.
Legislatívne posilnenie si predstavuje tak, že by informačno-technické prostriedky, pokiaľ zistia trestnú činnosť, mohli byť použité aj v inej veci. "Keď sa napríklad cez odposluch zistí, že sa pácha iná trestná činnosť, iný korupčný skutok," vysvetlil Lipšic.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies