Počet zranených po vyčíňaní vodiča, ktorý útočil na cudzincov, sa zvyšil na 5

NETKY.SK • 1 Január 2019, 21:33 • 2 min
Počet zranených po vyčíňaní vodiča, ktorý útočil na cudzincov, sa zvyšil na 5

BERLÍN - Opakované útoky autom na ľudí oslavujúcich príchod Nového roka zaznamenali v utorok krátko po polnoci na západe Nemecka.

slovakia

left justify in out

V meste Bottrop sa vodič Mercedesu najskôr snažil zraziť jednu skupinu ľudí, tým sa však podarilo včas odskočiť. Po krátkej chvíli si to namieril do centra mesta, kde vrazil do inej skupinky ľudí a spôsobil zranenia najmenej štyrom osobám. Podľa nemeckej polície šlo o cudzincov, jedným zo zranených je Sýrčan, druhým Afganec. Medzi zranenými osobami je aj 46-ročná žena a malé dieťa.

Päťdesiatročný páchateľ, ktorý podľa dostupných informácií chcel cielene zaútočiť práve na cudzincov, neskôr ušiel do neďalekého Essenu, kde sa opäť pokúsil vraziť autom do ďalšej skupinky ľudí, aj tým sa však podarilo včas odskočiť. Vzápätí si útok autom do ľudí stojacich na chodníku zopakoval opäť, pričom pri tomto štvrtom útoku zranil ďalšiu osobu.

 


"Vyšetrovatelia pracujú s tým, že šlo o cielený útok, zrejme motivovaný proticudzineckými názormi vodiča," informovala hovorkyňa münsterskej polície Angela Lüttmann. Páchateľ mal podľa nej ešte aj pri zadržiavaní pred policajtmi proticudzinecké poznámky.

 

"Páchateľ mal jasný zámer zabíjať cudzincov," potvrdil neskôr aj vrchný inšpektor polície v Severnom Porýní-Vestfálsku Herbert Reul.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies