NAKA zadržala pri protidrogovej akcii Slnečnica osem osôb

NETKY.SK • 22 Jún 2021, 12:13 • 2 min
NAKA zadržala pri protidrogovej akcii Slnečnica osem osôb

BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra spolu s útvarom osobitného určenia zasahovala proti zločineckej skupine v Bratislave.

slovakia

left justify in out

Išlo o protidrogovú akciu s krycím názvom Slnečnica. Policajti vykonali počas akcie viac ako 10 prehliadok rôznych priestorov, pri ktorých zaistili približne 70-tisíc eur v hotovosti, 45 gramov kokaínu a 153 gramov metamfetamínu. V tejto súvislosti zároveň zadržali osem osôb.

 

Prečítajte siArchitekta obvineného v rámci akcie Mýtnik 2 vzali do väzby


„Vyšetrovateľ obvinil deväť osôb z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Deviaty obvinený je v súčasnosti vo výkone trestu odňatia slobody," ozrejmil hovorca Prezídia Policajného zboru Micha Slivka.

 

Mohlo by vás zaujímať: Prokurátor špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na ôsmich obvinených v rámci akcií Venal


Po výsluchoch zadržaných obvinených vyšetrovateľ podal  prokurátorovi podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby, ktorému sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo všetkých prípadoch vyhovel. V prípade dokázania viny im hrozí za drogovú trestnú činnosť v tom najhoršom prípade 20 až 25 rokov odňatia slobody alebo doživotie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies