Plitvické jazerá sú krásne aj v zime

NETKY.SK • 7 Február 2019, 18:24 • 2 min
Plitvické jazerá sú krásne aj v zime

Plitvické jazerá netreba predstavovať. Najobľúbenejší a najznámejší chorvátsky národný park pri svojej letnej dovolenke navštívili už mnohí. Na fotkách pripomína nádhernú džungľu s vodopádmi.

slovakia

left justify in out

Príroda tu ale vie vykúzliť krásne scenérie aj v zime, keď stráne pokryje sneh a vodopády zamrznú.

 

 

Počas leta sú Plitvické jazerá obľúbeným a hojne navštevovaným výletným cieľom. Málokto ale vie, že je národný park otvorený celoročne a obdivovať miestnu prírodu možno preto i v zime.

 

 

A keďže sa nie každému chce prechádzať počas tuhých mrazov vonku, určite tu počas chladnejších mesiacov nenarazíte na také zástupy turistov ako v hlavnej letnej sezóne.

 

 

V zime je otváracia doba parku o dve hodiny skrátená, ale inak si možno lokalitu vychutnať v plnej kráse. Teda ak si človek nepotrpí na otvorených reštauráciách a ďalších zariadeniach, tie sú totiž do jari uzavreté.

 

 

Plitvické jazerá sa nachádzajú blízko hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Národným parkom bol ustanovený roku 1949, ale verejnosti sa sprístupnili až o deväť rokov neskôr.

 

 

Od roku 1979 sú zapísané na zozname UNESCO. Vcelku rýchlo sa k nim dá dostať z pobrežného Zadaru, od ktorého ležia asi hodinu a pol cesty autom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies