Pfizer a BioNTech sľúbili chudobnejším štátom 2 miliardy dávok vakcíny

NETKY.SK • 23 Máj 2021, 12:06 • 2 min
Pfizer a BioNTech sľúbili chudobnejším štátom 2 miliardy dávok vakcíny

RÍM - Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer a jej nemecká partnerská firma BioNTech sľúbili, že v priebehu najbližších 18 mesiacov dodajú 2 miliardy dávok očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 krajinám so strednými a nízkymi príjmami.

slovakia

left justify in out

Obe firmy to oznámili ešte počas piatka (21. mája) na globálnom zdravotníckom samite v Ríme, ktorý spoločne zorganizovali Taliansko a Európska komisia.

Generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer Alain Bourla predpokladá, že jednu miliardu dávok vakcíny týmto krajinám dodajú v tomto roku a ďalšiu miliardu v roku 2022.

 

Nebola však jasné, či sa dodávky uskutočnia za znížené ceny alebo prostredníctvom programu COVAX, ktorý podporuje OSN. Jeho cieľom je zaručiť spravodlivý prístup k vakcínam pre štáty so strednými a nízkymi príjmami.

Zatiaľ čo vakcinačná kampaň v západnom svete napreduje, chudobnejšie krajiny majú ťažkosti pri získavaní dodávok očkovacích látok. Bezpečnostná rada OSN tento týždeň vyjadrila znepokojenie z malého počtu vakcín, ktoré sa dostali do Afriky.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies