Peter Pellegrini vysvetľoval využívanie auta so šoférom. Stranu to mesačne stojí niekoľko tisíc eur

NETKY.SK • 18 Marec 2022, 08:32 • 2 min
Peter Pellegrini vysvetľoval využívanie auta so šoférom. Stranu to mesačne stojí niekoľko tisíc eur

Pellegrini povedal, že po odchode z funkcie premiéra si Hlas-SD ako nová strana nemohla podobnú službu dovoliť a rozhodli sa pre outsourcing.

slovakia

left justify in out

Poslanec Národnej rady SR a  bývalý premiér Peter Pellegrini vysvetľoval využívanie auta a šoféra cez spoločnosť SAD Zvolen tým, že sa v strane rozhodli službu „outsourcovať“ aj vzhľadom na svoje finančné pomery.

Deklaroval, že za to platia, majú k tomu faktúry a zmluvy. Hnutie OĽaNO žiada zverejnenie dokumentov k tejto službe. Ak expremiér situáciu nevysvetlí, šéf klubu OĽaNO Michal Šipoš avizoval iniciovanie mimoriadneho výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Na využívanie služby upozornil Denník N.

 

img


Pellegrini povedal, že kým bol vo funkcii podpredsedu parlamentu, mal podobnú službu od štátu. Po odchode z postu si však Hlas-SD ako nová strana podľa jeho slov nemohla podobnú službu dovoliť a rozhodli sa pre outsourcing. „Dostávame za to normálne faktúry a riadne si ich platíme. Nemôžeme si dovoliť zamestnávať ľudí s tým, že možno o rok sa nám nepodarí zabezpečiť financovanie. Čo ich budeme prepúšťať?“ pýta sa.

 

Všetko podľa jeho slov bude vidieť aj v účtovnej závierke strany. Faktúra od firmy údajne chodí Hlasu-SD raz za štvrťrok. Pellegrini priznal, že suma za jeden mesiac služby vychádza stranu na niekoľko tisíc eur.

Podľa poslancov OĽaNO by výbor pre nezlučiteľnosť funkcií mohol preveriť napríklad to, či Pellegrini odovzdal úplné majetkové priznanie a uviedol prípadné využívanie takejto služby.

 

 „Závisí od toho, kedy začal čerpať tú výhodu a či to uviedol v majetkovom priznaní,“ poznamenala Anna Andrejuvová (OĽaNO). Poslanec Peter Kremský (OĽaNO) označil za neprípustné, aby pološtátna firma ako SAD Zvolen „dotovala vyvážanie poslaneckého zadku“.

 

img

 

Pripomenul, že expremiér sa v minulosti viackrát firmy zastal, napríklad v spore s Banskobystrickým samosprávnym krajom. Kremský preto vyzval MH Manažment, aby preveril hospodárenie firmy. Zamerať sa podľa neho treba aj na výpisy z účtov, či platby reálne prebehli a v akom období. Pripomenul, že zmluvy a faktúry sa dajú vystaviť aj spätne.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies