Založil úspešný gym a zápasil po celom svete. Ilja Škondrič bude súčasťou veľkolepého projektu RFA!

NETKY.SK • 28 Február 2023, 18:00 • 2 min
Založil úspešný gym a zápasil po celom svete. Ilja Škondrič bude súčasťou veľkolepého projektu RFA!

Bývalý slovenský MMA bojovník a v súčasnosti hlavný tréner Octagon Fighting Academy Ilja Škondrič je právom považovaný za krstného otca slovenského MMA. Počas svojej bohatej kariéry zápasil so svetovými hviezdami a súčasne sa dokázal venovať aj svojim zverencom na vrcholovej úrovni. Charizmatický tréner potešil svojich fanúšikov a bude jedným zo štvorice mentorov v EUROGOLD pyramíde o 30 000 eur.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Väčšina bojovníkov nemala ideálne detstvo a Ilja rozhodne nie je výnimkou. Svojho dnes už nebohého otca spoznal až v 17 rokoch a celý život ho vychovávala len matka. Tá však úlohu rodiča nezvládala s Ilja bol so svojím bratom na všetko sám.

img

Budovanie najúspešnejšieho gymu na Slovensku

Počas tohto obdobia sa naučil samostatnosti a odvahe robiť veľké životné rozhodnutia. Presne také spravil v roku 2003, keď založil gym Octagon Fighting Academy spolu so svojimi priateľmi. V tom čase nikto o zmiešaných bojových umeniach ani nechýroval a OFA bola jediným miestom, kde sa mohli bojovníci pripravovať na ich zápasy.

Pod rukami Škondriča prešlo kvantum bojovníkov, no najviac z nich vyčnievali Attila Végh, Ivan Buchinger a Tomáš Deák. Rodáci z Gabčíkova strávili podstatnú časť svojej kariéry práve pod Iljovým vedením, odkiaľ putovali do sveta. Attila sa stal v roku 2013 šampiónom Bellatoru a Buchinger získal tituly v prestížnych organizáciách Cage Warriors a M-1 Global.

O pár rokov neskôr sa k Škondričovým klenotom pridal aj Tomáš Deák, ktorý sa stal šampiónom ruskej Fight Nights Global a neskôr titul obhájil na domácej pôde v Bratislave.

 

Bojovník, ktorý bral všetko, čo mu ponúkli

Okrem trénovania svojich zverencov bol Ilja Škondrič paralelne aj aktívnym MMA zápasníkom. Počas svojej kariéry bral bez akéhokoľvek vyberania všetky zápasy, ktoré mu ponúkli. V klietke sa stretol so súčasnou hviezdou UFC Sergeiom Pavlovichom či poľskou legendou Lukaszom Jurkowskim.

Zápasnícky štýl Ilju bol pre divákov veľmi atraktívny a z 26 zápasov sa skončilo knokautom až 22. Slovenský rodák veľa ťažil aj zo svojich grapplingových schopností a nikdy vo svojej kariére neprehral na submisiu. Posledný MMA zápas si odbil v roku 2017 a dnes už 43-ročný pracovník bezpečnostnej agentúry sa venuje už len svojim zverencom.

img

Mentor v pyramíde o 30 000 eur

Svoje trénerské skúsenosti bude môcť opäť preukázať v unikátnom projekte organizácie RFA. V 8-člennej pyramíde bude mentorom dvoch bojovníkov, ktorí sa 22. apríla na turnaji RFA 9 v Prievidzi pobijú o celkový triumf.

Víťaza čaká neľahká úloha a okrem váženia v deň zápas bude musieť vyhrať tri duely v jeden večer. Dvaja bojovníci, ktorí budú mať za mentora práve Ilju Škondriča, sa majú rozhodne na čo tešiť!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies