Korčok: Slovensko má záujem o bilaterálnu spoluprácu aj s novou izraelskou vládou

NETKY.SK • 8 Júl 2021, 14:01 • 2 min
Korčok: Slovensko má záujem o bilaterálnu spoluprácu aj s novou izraelskou vládou

BRATISLAVA - Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok vyjadril záujem o upevňovanie dlhodobého partnerstva a posilňovanie zahraničnopolitického a medzivládneho dialógu medzi Slovenskom a Izraelom.

slovakia

left justify in out

Dnes zároveň zablahoželal svojmu rezortnému kolegovi Yairovi Lapidovi k vymenovaniu do funkcie v novej koaličnej vláde Izraela. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

img

 

Prečítajte si tiež: Korčok: Digitálne technológie treba rozvíjať v prospech človeka a spoločnosti

„Potvrdil som pripravenosť na pokračovanie všestrannej a konštruktívnej spolupráce s novou izraelskou vládou, ktorej želáme veľa úspechov pri zvládnutí všetkých výziev,“ povedal Korčok. So svojím rezortným partnerom zároveň prediskutoval pripravované vzájomné návštevy predstaviteľov oboch krajín. Slovenský minister ocenil dobré vzťahy v politickej oblasti a zdôraznil potenciál na rozvoj v oblasti vedy, inovácií a výskumu, kultúry a vysokého školstva. „Taktiež sme pripravení podpísať Dohodu o spolupráci v cestovnom ruchu, ktorá by umožnila ďalšiu výmenu kontaktov v oblasti turistiky,“ zdôraznil minister.

Ministri sa počas vzájomného rozhovoru venovali aj diskusii na rôzne zahraničnopolitické témy. Korčok v tejto súvislosti vyjadril potrebu obnovenia blízkovýchodného mierového procesu. Povedal, že Slovensko podporuje rozvoj vzájomného dialógu a regionálnej spolupráce, ako aj rešpektovanie medzinárodného práva a Abrahámskych dohôd v záujme normalizácie vzťahov Izraela a ďalších krajín Blízkeho východu. „Pokračovanie tohto procesu prispeje k posilneniu dialógu a vzájomnej dôvery, regionálnej stabilite a mierovej spolupráci v oblasti Blízkeho a stredného východu,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies