Penta predáva tri realitné projekty. Kto bude nový majiteľ?

NETKY.SK • 2 Máj 2022, 20:12 • 2 min
Penta predáva tri realitné projekty. Kto bude nový majiteľ?

BRATISLAVA - Spoločnosť Penta Real Estate predáva v Bratislave svoje tri realitné projekty. Týka sa to Sky Parku, Digital Parku či pozemkov v blízkosti Národnej banky Slovenska (NBS) pod názvom Starohorská.

slovakia

left justify in out

Kupujúcim je Jozef Oravkin, bývalý spolumajiteľ Penty, ktorý na konci minulého roka zo skupiny odišiel a založil si svoju vlastnú developerskú a investičnú spoločnosť.

 

„Transakcia je súčasťou dohody v rámci vyrovnania vlastníckeho podielu Jozefa Oravkina v Pente a obidve strany sa dohodli, že nebudú zverejňovať jej hodnotu,“ informovala TASR Lenka Vargová zo spoločnosti Penta Investments.

 

img

Jozef Oravkin

 

Predaj sa týka bratislavských projektov Sky Park by Zaha Hadid (4. rezidenčná veža, kancelárska budova Sky Park Offices, Jurkovičova Tepláreň a pozemok, na ktorom je plánovaná výstavba kancelárskej budovy Sky Park Tower). Taktiež aj kancelárskych projektov Digital Park I., Digital Park II. a pozemkov v blízkosti NBS pod názvom Starohorská. Službu flexibilného prenájmu kancelárskych priestorov, ktorá funguje v Jurkovičovej Teplárni, si Penta Real Estate ponecháva.

 

Prečítajte si tiež: Plynári poslali odkaz slovenským domácnostiam

 

„Naším cieľom je zameriavať sa na projekty dlhodobého charakteru, rozvíjať väčšie územia, vytvárať kvalitné miesta pre život a dať týmto lokalitám novú identitu,“ uviedol výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník. Avizuje, že v najbližších rokoch chcú výrazne expandovať.

 

img

 

Začiatkom tohto roka kúpil developer pozemky v Bratislave na brehu Dunaja, v lokalite medzi bratislavským Starým mostom, mostom Apollo a Prístavným mostom. Chystá aj polyfunkčný projekt v bratislavskej Dúbravke v lokalite Horné Krčace.

 

Oravkin informoval, že zakladá spoločnosť Alto Real Estate, ktorá má ambíciu stať sa jedným z lídrov v realitnom developmente a investovaní. Zameriavať sa bude najmä na rezidenčné a kancelárske projekty vo väčších mestách na Slovensku, najmä v Bratislave, vylúčené však nie sú ani investície v okolitých krajinách. V súčasnosti je jeho spoločnosť v procese akvizície nových pozemkov a prípravy ďalších projektov.

 

Možno vás zaujme: Majitelia značky Karl Lagerfeld predali väčšinový podiel spoločnosti G-III z USA

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies