Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia a chrípku podľa ÚVZ klesla

NETKY.SK • 2 Apríl 2024, 17:15 • 2 min
Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia a chrípku podľa ÚVZ klesla

BRATISLAVA - Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v 13. kalendárnom týždni tohto roka v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 17,2 percenta. Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) klesla o 26,4 percenta, informovali z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

slovakia

left justify in out

Epidemiológovia počas týždňa zaznamenali 34.006 prípadov ARO. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Trnavskom kraji, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do piatich rokov. "Priebeh ochorení bol komplikovaný u 1156 osôb, čo predstavuje 3,4 percenta zo všetkých ARO," priblížil úrad.

Ako chrípku a CHPO v 13. kalendárnom týždni nahlásili 2990 ochorení, čo predstavuje 8,8 percenta z celkového počtu ARO. Najvyššia chorobnosť bola v Trnavskom kraji, najnižšia v Košickom kraji. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na CHPO bola vo vekovej skupine do piatich rokov.

V spomínanom období nahlásilo prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu 21 výchovno-vzdelávacích zariadení. Išlo o 19 materských škôl (štyri v Prešovskom kraji, tri v Trnavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji, dve v Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji) a dve základné školy (v Prešovskom a Košickom kraji).twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: ÚVZ SR, Foto: iStockphoto (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies