Gillian Anderson stvárni Margaret Thatcher vo filme The Crown

NETKY.SK • 22 Január 2019, 09:45 • 2 min
Gillian Anderson stvárni Margaret Thatcher vo filme The Crown

BRATISLAVA - Americká herečka Gillian Anderson sa zrejme predstaví v úspešnom historickom seriáli The Crown.

slovakia

left justify in out

Rodáčka zo Chicaga je podľa magazínu The Hollywood Reporter blízko uzavretia zmluvy o role britskej premiérky Margaret Thatcher. Spoločnosť Netflix, ktorá seriál distribuuje, sa na margo zmluvy odmietla vyjadriť. Podľa zdrojov magazínu však na zmluve pracujú už od apríla, no herečka ju ešte neuzavrela.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‘Discarded urchin’ a la Armani. 📷 @cedric_buchet for @telegraph

Príspevok, ktorý zdieľa Gillian Anderson (@gilliana),


Za seriálom The Crown, ktorý má na konte dva Zlaté glóbusy, stojí britský scenárista a dramatik Peter Morgan. Projekt by mal podľa plánov sledovať šesť desaťročí vlády kráľovnej Alžbety II., pričom sa herecké obsadenie projektu obmieňa, aby bolo v súlade s vekom postáv. Netflix ponúkol už dve sezóny, v ktorých si mladú panovníčku zahrala Claire Foy. Okrem nej sa v projekte predstavili napríklad Matt Smith v úlohe jej manžela princa Filipa či Vanessa Kirby, ktorá stvárnila jej sestru princeznú Margarétu.

Projekt obnovili na ďalšie dve sezóny. V nich si kráľovnú zahrá Olivia Colman, princa Filipa stvárni Tobias Menzies a Kirby v úlohe Margaréty nahradí Helena Bonham Carter. Tretia sezóna sa zameria na takzvanú "Wilsonovskú éru" - vládu premiéra Harolda Wilsona v 60. a 70. rokoch minulého storočia, štvrtá sezóna zase na Margaret Thatcher a princeznú Dianu. Zatiaľ nie je známe, či sa Thatcher objaví v oboch nadchádzajúcich sezónach.

 


Gillian Anderson je známa najmä vďaka účinkovaniu v seriáli Akty X (1993 - 2002), za čo získala Zlatý glóbus aj Primetime Emmy. Objavila sa aj vo filmoch Podoby lásky (1998), Akty X - Film (1998), Posledný škótsky kráľ (2006), Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám (2008), Akty X: Chcem uveriť (2008), Johnny English sa vracia (2011) či Sestra (2012). V rokoch 2013 - 2015 účinkovala v mysterióznom kriminálnom seriáli Hannibal, v období 2013 - 2016 si zahrala v sérii The Fall a v roku 2017 sa ukázala aj v projekte American Gods. V roku 2016 sa na televízne obrazovky vrátila ako Dana Scullyová v desiatej sezóne Aktov X, ktorá sa na obrazovky dostala takmer 14 rokov po poslednej epizóde deviatej série, pričom túto úlohu si zopakovala aj vo vlaňajšej jedenástej sezóne.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies