Zatvorenie škôl ovplyvní maturity či prijímacie pohovory

NETKY.SK • 12 Marec 2020, 14:42 • 2 min
Zatvorenie škôl ovplyvní maturity či prijímacie pohovory

BRATISLAVA - Písomné maturitné skúšky a prijímačky na vysoké školy, teda aj overovanie športových, talentových či iných špeciálnych schopností žiakov a študentov sa budú musieť vplyvom narastajúceho počtu nakazených koronavírusom na území Slovenskej republiky posunúť.

slovakia

left justify in out

Plánované maturity 

Externá časť maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky sa zo slovenčiny a maďarčiny mala konať v utorok 17. marca. Svoje vedomosti z cudzích jazykov (anglického, francúzskeho, nemeckého, ruského, španielskeho a talianskeho) mali študenti obhájiť nasledujúci deň, v stredu 18. marca.

 

Pôvodný termín maturitnej skúšky z matematiky bol stanovený na štvrtok 19. marca. Z predmetu ukrajinský jazyk a literatúra sa malo maturovať v piatok 20. marca a v rovnaký deň mali študenti maturujúci z ukrajinského jazyka skladať skúšku aj z predmetu slovenský jazyk a slovenská literatúra.

 

img


Termín ústnej maturitnej skúšky si určujú príslušné odbory školstva okresných úradov v niektorom týždni od 18. mája do 5. júna. Za prípravu priebehu maturitnej skúšky zodpovedá Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

 

Talentovky taktiež odložené 

Zatvorenie škôl sa sčasti dotkne aj prijímacích skúšok na overenie športových, talentových alebo iných špeciálnych schopností a nadania žiakov. Tieto "talentové prijímačky" na stredné školy sa pôvodne mali konať v termíne od 15. marca do 30. apríla. Presný termín skúšok si určuje každá škola zvlášť.

 

img

 

Domáca výučba
Na sociálnej sieti v stredu 11. marca vznikla skupina Zavretá škola - ako učiť doma. V súčasnosti má približne vyše dvetisíc členov, medzi nimi sú pedagógovia, riaditelia škôl. Skupina je venovaná školákom, rodičom či učiteľom, ktorí teraz náhle zostali doma, lebo niektoré školy boli zavreté už počas tohto týždňa.

 

img

 

Niekedy viac efektívne 

Cieľom skupiny je povzbudzovať a prinášať zaujímavé nápady, informácie, videá a linky jej členom. "Domáci školáci majú zažité, že učenie doma môže byť zábavné a zároveň veľmi efektívne. Nech sa páči, nechajme sa vzájomne inšpirovať," uvádza sa v skupine.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies