Parlamentné voľby v Rusku budú bez účasti OBSE ako pozorovateľa

NETKY.SK • 5 August 2021, 14:58 • 2 min
Parlamentné voľby v Rusku budú bez účasti OBSE ako pozorovateľa

BRATISLAVA/MOSKVA - Ministerstvo zahraničných vecí s poľutovaním prijalo informáciu o nevyslaní medzinárodných pozorovateľov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na parlamentné voľby v Ruskej federácii, ktoré sa budú konať v septembri tohto roku.

slovakia

left justify in out

Obmedzenia stanovené ruskou stranou neumožňujú plnohodnotné monitorovanie volebného procesu prostredníctvom Úradu OBSE pre demokratické inštitúcie a ľudské práva (ODIHR).

 

Ako zdôraznilo ministerstvo, úrad ponúka najvyšší možný monitorovací štandard. Apeluje preto na dodržiavanie prijatých medzinárodných záväzkov štátov OBSE.

 

img


"Slovensko plne podporuje mandát ODIHR a jeho autonómiu a zdôrazňuje, že volebné pozorovacie misie OBSE sú dôležitým nástrojom pre podporu demokracie a dodržiavania ľudských práv v priestore OBSE," uzavrelo ministerstvo v stanovisku.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies