Pakistanské úrady popravili prvých ľudí od zrušenia moratória na trest smrti

NETKY.SK • 20 December 2014, 10:47 • 2 min
Pakistanské úrady popravili prvých ľudí od zrušenia moratória na trest smrti

ISLAMABAD - Pakistanské úrady popravili obesením dvoch mužov odsúdených za militantné aktivity. Ide o prvú popravu v krajine po nedávnom zrušení moratória na trest smrti, ktorého nasledovalo po utorňajšej masakre študentov na strednej vojenskej škole v Pešávare, napísala agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Dvaja nemenovaní pakistanskí predstavitelia a štátna televízia pre AP uviedli, že poprava sa uskutočnila dnes popoludní v meste Fajsalabad. Miestne médiá informovali, že oboch popravených mužov odsúdili vojenské súdy - jedného v súvislosti v útokom na veliteľstvo armády v roku 2009 a druhého za účasť na príprave atentátu na bývalého prezidenta Parvíza Mušarrafa.
      

Pakistanský premiér Naváz Šaríf zrušil v stredu moratórium na trest smrti. Stalo sa tak v súvislosti s útokom fundamentalistického hnutia Taliban na štátnu vojenskú školu v meste Pešávar, pri ktorom prišlo o život 141 ľudí, prevažne detí.
      

V Pakistane sa dnes končí trojdňový štátny smútok za 132 deťmi a deviatimi zamestnancami školy, ktorí sa stali obeťou najtragickejšieho útoku spáchaného doteraz hnutím Taliban na území krajiny.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies