Ozbrojený lupič sa sám nahlásil nemeckej polícii, donútilo ho zlé svedomie

NETKY.SK • 28 December 2015, 22:28 • 2 min
Ozbrojený lupič sa sám nahlásil nemeckej polícii, donútilo ho zlé svedomie

BERLÍN - Mladý vlamač sa dva roky po lúpeži v pekárni v malom nemeckom meste Itzehoe, z ktorej beztrestne vyviazol, rozhodol polepšiť, a tak sa vzdal úradom. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné oznámenie polície.

slovakia

left justify in out

Policajná hovorkyňa Merle Neufeldová uviedla, že muž chcel začať nový rok s dobrými úmyslami a čistým svedomím.

 

Mladík vylúpil pekáreň v mestečku v severonemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko vo februári 2014, keď mal 18 rokov. Ušiel odtiaľ s finančnou hotovosťou a minul ju na drogy, spresnila polícia.

 

Tento rok 25. decembra, na Prvý sviatok vianočný, však už vlamač cítil takú silnú ľútosť, že sa vzdal polícii. Tá nemala dovtedy žiadnu stopu, ktorá by viedla k tomuto vinníkovi.

 

Nemenovaný mladý muž tak vstúpi do nového roka 2016 s čistým svedomím a so stanoveným termínom súdneho pojednávania, na ktorom ho obvinia z ozbrojenej lúpeže.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies