Opozícia podľa premiéra ťahá Slovensko späť do roku 1998!

NETKY.SK • 2 Február 2022, 11:07 • 3 min
Opozícia podľa premiéra ťahá Slovensko späť do roku 1998!

BRATISLAVA - Eduard Heger uviedol pred stredajším rokovaním vlády, že opozícia ťahá Slovensko do roku 1998, keď sa krajina rozhodovala o tom, kam chce patriť. Spochybňuje členstvo v Európskej únii a NATO, čo je pre Slovensko jediné bezpečné miesto.

slovakia

left justify in out

Teraz je podľa neho čas ukázať, že Slovensko je zodpovedný a relevantný partner. „Keď si zoberiete všetky Ficove a Pellegriniho vlády, keď mali v rukách moc a zodpovednosť, tak deklarovali, že Slovensko je zodpovedný partner. Mali plné ústa toho, že sme súčasťou (NATO, poznámka TASR) a patríme do jadra," poznamenal predseda vlády. Partnerstvo v NATO je podľa Hegera o tom, že krajina nielen berie, ale aj dáva, uvedomuje si silu spojenectva a nie je partnerom len do dobrého počasia.

 

img

 

Pripomenul, že po období vlád Vladimíra Mečiara sa o Slovensku hovorilo, že zmeškalo vlak z hľadiska integrácie do EÚ. Také slová sa Slovákom podľa Hegera nepočúvali dobre. „Som si istý, že ktorákoľvek suverénna krajina chce rozhodovať o svojej budúcnosti sama. Je to právo demokratickej krajiny a je to právo občanov demokratickej krajiny," podotkol premiér. Dodal, že nie je správne, ak my chceme takto rozhodovať za inú demokratickú krajinu, akou je Ukrajina.

„Ak sa takýmto spôsobom vyjadrujú opoziční lídri na úkor Ukrajiny, tak to považujem za veľmi nemiestne a nekorektné," podotkol Heger. Chce, aby sa so susedmi budovali dobré vzťahy a Slovensko malo v ich očiach dobré meno.

 

Prečítajte sa: Eduard Heger plánuje uvoľňovať opatrenia

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies