Opitý vodič v protismere vytláčal oproti idúce autá. Snažil sa uniknúť policajtom

NETKY.SK • 2 Júl 2024, 17:13 • 2 min
Opitý vodič v protismere vytláčal oproti idúce autá. Snažil sa uniknúť policajtom

SKRABSKÉ - Polícia zadržala pri Skrabskom vodiča s 2,8 promile a so zákazom šoférovania.

slovakia

left justify in out

V cele policajného zaistenia skončil muž z obce Skrabské v okrese Vranov nad Topľou, ktorého výsledok dychovej skúšky dosiahol 2,8 promile. V nedeľu večer viedol osobné vozidlo medzi obcami Skrabské a Vyšný Žipov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, svojou jazdou ohrozil policajnú hliadku.

"Z uvedeného dôvodu policajná hliadka podozrivé vozidlo chcela zastaviť predpísaným spôsobom, no vodič pokyn na zastavenie nerešpektoval a náhle zvýšil rýchlosť jazdy. Počas rýchlej jazdy opakovane prechádzal do protismeru a vytláčal oproti idúce vozidlá," doplnila hovorkyňa.

Lustráciou policajti zistili, že 29-ročný muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a na základe rozhodnutia súdu má doživotný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu.

Polícia mu vzniesla obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky spáchaného v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Polícia SR, Foto: mediaklik.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies