Odročili proces s Dobroslavom Trnkom v kauze Gorila. Čo sa stalo?

NETKY.SK • 27 Apríl 2022, 10:09 • 2 min
Odročili proces s Dobroslavom Trnkom v kauze Gorila. Čo sa stalo?

BRATISLAVA - Súd naposledy v tejto veci pojednával vlani v septembri. Proces mal pôvodne pokračovať na konci roka 2021, ale termín hlavného pojednávania zrušili pre uprednostnenie inej väzobnej veci. Nový termín vtedy neurčili pre pandemickú situáciu.

slovakia

left justify in out

Proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v kauze Gorila odročil Okresný súd (OS) Bratislava I na júl. Dôvodom je ospravedlnená neúčasť obžalovaného zo zdravotných dôvodov.

 

img

Dobroslav Trnka

 

„Okresný súd Bratislava I odročil hlavné pojednávanie na 11., 13. a 14. júla 2022 z dôvodu neúčasti obžalovaného na hlavnom pojednávaní,“ priblížil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Dodal, že súd akceptoval písomne doručené ospravedlnenie o neúčasti z dôvodu zdravotného stavu a hospitalizácie obžalovaného. Najbližšie by mali vypočuť znalcov a prehrávať zvukové záznamy.

 

Prečítajte si tiež: Poslanec Martin Borguľa reaguje na obvinenie NAKA!

 

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na Trnku zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa záverov vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) bývalý šéf Generálnej prokuratúry (GP) SR nestíhal všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

 

img

Marian Kočner 

 

Polícia uviedla, že Trnka mal prevziať od podnikateľa Mariana Kočnera zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov. Z rozhovorov mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Nahrávkou mal Trnka a ďalšie dve osoby údajne vydierať finančníka Jaroslava Haščáka.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies