Poslanec Martin Borguľa reaguje na obvinenie NAKA!

NETKY.SK • 27 Apríl 2022, 09:40 • 2 min
Poslanec Martin Borguľa reaguje na obvinenie NAKA!

BRATISLAVA - Poslanec údajne zaplatil za to, aby sa polícia nezaujímala o trestné stíhanie voči jeho osobe.

slovakia

left justify in out

Portál zregionu.sk uviedol, s odvolaním sa na zdroj z prostredia vyšetrovania, že NAKA obvinila poslanca za skutok z roku 2018. Vtedajší šéf finančnej jednotky NAKA Bernard Slobodník a bývalý vyšetrovateľ Marián Kučerka vraj dostali od Borguľu a podnikateľa Petra M. zo spoločnosti Slovanet a. s. úplatok 150 000 eur. Poslanec mal z tejto sumy zaplatiť 50 000. 

 

img

 

Dôvodom malo byť trestné oznámenie za podozrenie, že poslanec ovplyvňuje zákazky s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou a bál sa medializácie prípadu. Podľa spomínaného portálu ho mal vyšetrovateľ NAKA Marián Kučerka vydierať, aby úplatok zaplatil.

 

Martin Borguľa tvrdí, že o žiadnom obvinení nevie. „Nič také mi doručené nebolo, ja som vypovedal len ako poškodený. To bol medializovaný prípad, keď som bol vydieraný, keď za mnou došli a cez Kučerku mi odkázali, že buď mi rozbijú byt, alebo zaplatím 50 000. V takom prípade som poškodený, o tom viem, ale o žiadnom obvinení neviem,“ povedal Borguľa. 

 

Prečítajte si tiež: NAKA obvinila z korupcie poslanca Borguľutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies