Očkovať sa môžu už aj niektorí cudzinci a dlžníci na poistnom

NETKY.SK • 14 Apríl 2021, 09:51 • 2 min
Očkovať sa môžu už aj niektorí cudzinci a dlžníci na poistnom

SLOVENSKO - Novela zákona z dielne ministerstva zdravotníctva umožňuje očkovanie niektorých cudzincov a dlžníkov na poistnom.

slovakia

left justify in out

Očkovať sa proti ochoreniu COVID-19 môžu už aj niektorí cudzinci a dlžníci na poistnom. Umožňuje to novela zákona z dielne ministerstva zdravotníctva, ktorá od tohto týždňa platí v praxi. Nárok na úhradu vakcíny proti COVID-19 tak po novom majú aj ľudia, ktorí neplatia zdravotné poistenie a majú nedoplatky. Cieľom je, podľa rezortu zdravotníctva, chrániť proti ochoreniu aj sociálne slabšie skupiny, ako sú napríklad ľudia bez domova.

 

img

Nárok na očkovanie majú aj cudzinci, ktorí platia zdravotné poistenie na Slovensku. Očkovať je možné aj občana inej krajiny Európskej únie, bez pobytu na Slovensku, musí však mať na Slovensku registrovaný formulár S1. „To znamená, že držiteľ formuláru S1 si ho musí zaregistrovať na akejkoľvek pobočke zdravotnej poisťovne na Slovensku. Po zaregistrovaní formuláru zadá poisťovňa požiadavku na výrobu preukazu s označením EÚ. Až po vyhotovení preukazu a jeho prevzatí sa môže záujemca dostaviť na termín očkovania,“ upozornila Eliášová.

 

img

Aktuálne nemajú nárok na očkovanie ľudia z tretích krajín bez platieb do nášho verejného zdravotného systému poistenia. Legislatívna úprava umožňuje ministerstvu rozšíriť zoznam osôb s úhradou očkovania.
 

Prečítajte si tiež: Ministertvo zdravotníctva zvažuje, že na očkovanie sa bude môcť prihlásiť každýtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies