Nové Mexiko: Naďalej zúria požiare, dvaja ľudia sú mŕtvi + VIDEO

NETKY.SK • 20 Jún 2024, 09:47 • 2 min
Nové Mexiko: Naďalej zúria požiare, dvaja ľudia sú mŕtvi + VIDEO

Dvaja ľudia zahynuli v dôsledku lesných požiarov na juhu amerického štátu Nové Mexiko. Plamene tam už zničili najmenej 500 obydlí a z horskej obce Ruidoso museli evakuovať približne 8 000 miestnych obyvateľov. Ako uviedla polícia štátu Nové Mexiko, pozostatky jednej obete sa našli na sedadle vodiča v zhorenom vozidle.

slovakia

left justify in out

Pozostatky jednej obete sa našli na sedadle vodiča v zhorenom vozidle, uviedla v stredu polícia štátu Nové Mexiko. Neskôr sa ukázalo, že ide o 60-ročného muža. Plamene tam už zničili viac ako 500 obydlí a z horskej obce museli evakuovať približne 8 000 miestnych obyvateľov.

Podľa guvernérky Michelle Lujanovej Grishamovej bolo dvoma požiarmi zničených približne 500 domov a poškodených ďalších najmenej 1400. Ide o jedny z najničivejších lesných požiarov v histórii Nového Mexika.

Zalesnená oblasť približne 135 kilometrov juhovýchodne od najväčšieho mesta tohto štátu Albuquerque bola sériou lesných požiarov postihnutá aj v roku 2022. Pri jednom z nich vtedy zahynuli dvaja ľudia. Zničených bolo dovedna 138 000 hektárov plochy.

Požiare severne a južne od obce Ruidoso zničili už viac než 9 000 hektárov plochy. Nové Mexiko je už niekoľko desaťročí sužované suchom, v dôsledku ktorého sú lesné požiare čoraz ničivejšie a čoraz rýchlejšie sa šíria.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: reuters.com, Foto: freepik.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies