Nigéria varuje pred epidémiou cholery, ktorá už zabila 30 ľudí

NETKY.SK • 19 Jún 2024, 15:41 • 2 min
Nigéria varuje pred epidémiou cholery, ktorá už zabila 30 ľudí

ABUJA - Nigérijskí zdravotnícki predstavitelia vydali varovania v súvislosti s epidémiou cholery, ktorá od začiatku roka zabila najmenej 30 ľudí.

slovakia

left justify in out

Cholera je akútna črevná infekcia, ktorá sa šíri prostredníctvom kontaminovaných potravín a vody. Zvyčajne spôsobuje silnú hnačku, zvracanie a svalové kŕče a v niektorých prípadoch aj smrť.

Zdravotnícki predstavitelia štátu Lagos zatiaľ zaznamenali 15 úmrtí a 350 podozrivých prípadov.

"Podľa ministerstva zdravotníctva štátu Lagos je hlavnou príčinou vypuknutia cholery konzumácia kontaminovanej vody a nedostatočná hygiena," uviedla vo vyhlásení spoločnosť Lagos Water Corporation, ktorá varovala pred pitím vody z nespoľahlivých alebo neupravených zdrojov.

Nigérijské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb minulý týždeň upozornilo verejnosť na narastajúci počet nakazených cholerou v celej krajine v súvislosti so zintenzívnením obdobia dažďov.

Minulý rok v Nigérii vypukla epidémia cholery, pri ktorej zomrelo 128 ľudí a úrady registrovali viac ako 3600 podozrivých prípadov, zatiaľ čo v roku 2022 boli evidované v súvislosti s cholerou len dve úmrtia. V roku 2021 epidémia podľa zdravotníckych orgánov zabila viac ako 2300 ľudí, najmä detí mladších ako 14 rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR / AFP, Foto: News Central TV
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies