Ministertvo zdravotníctva zvažuje, že na očkovanie sa bude môcť prihlásiť každý

NETKY.SK • 13 Apríl 2021, 16:41 • 2 min
Ministertvo zdravotníctva zvažuje, že na očkovanie sa bude môcť prihlásiť každý

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na dnešnej tlačovej besede uviedol, že rezort zvažuje otvorenie čakárne na očkovanie bez vekového obmedzenia.

slovakia

left justify in out

Aktuálne sa vek na prihlásenie znížil na 40 rokov. Zmeny by podľa neho mohli nastať aj pri prihlasovaní ľudí s chronickými ochoreniami.

 

Rezort zdravotníctva čaká na ich registre od jednotlivých zdravotných poisťovní. S krajmi sa zároveň dohodol na vytvorení mobilných očkovacích tímov, ktoré by chodili priamo za chronicky chorými domov.

 

"Zo zlepšujúcej sa situácie máme radosť, ale prosíme vás, aby ste dôsledne dodržiavali stále platné opatrenia a nosili respirátor, v interiéroch čo najviac vetrali a najmä, prihláste na očkovanie seba a vašich starších príbuzných," informuje na sociálnej sieti rezort zdravotníctva.

 

 

Minister financií Igor Matovič na dnešnej tlačovej konferencii informoval o uvoľnení opatrení. To nastane 19. apríla.  Viac sa dočítate na tomto odkazetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies