Objavte cez víkend „Skvosty secesnej architektúry“ v Piešťanoch

NETKY.SK • 17 Júl 2023, 13:30 • 2 min
Objavte cez víkend „Skvosty secesnej architektúry“ v Piešťanoch

Naše známe kúpeľné mesto priťahuje celoročne turistov z viacerých dôvodov. Okrem svetoznámych kúpeľov a „zázračného“ bahna je tiež mestom a obdivuhodných architektonických pamiatok.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Túto pôvabnú a elegantnú tvár Piešťan môžete teraz spoznať vďaka originálnemu kultúrnemu podujatiu „Skvosty secesnej architektúry v Piešťanoch“, ktoré sa koná najbližšie už túto sobotu o 16.30.

Prehliadka vás prenesie do zlatých čias mesta, keď tu kráčali nohy kráľov, cisárov či slávnych osobností nemého filmu. Spoznáte príbehy, ktoré sa spájajú s najznámejšími piešťanskými kúpeľnými domami a hotelmi z obdobia secesie – Františkove kúpele, Zelený strom, Kursalón Royal, Thermia Palace, Pro Patria.

 

 

Podujatie je doplnené o odborný výklad a môžete si ju počas víkendovej návštevy Piešťan spojiť aj s ďalšou komentovanou prehliadkou – návštevou výstavy jedného z najznámejších predstaviteľov secesie Alfonsa Muchu. Jeho Kvetinové svety môžete obdivovať  v Napoleonských kúpeľoch.

 

 

Prehliadka trvá cca 1,5 hodiny (deti do 6 rokov majú vstup zadarmo), lístky je potrebné kúpiť si vopred na visitpiestany.sk. Ak to nestihnete túto sobotu, ďalšiu príležitosť objaviť secesné skvosty Piešťan budete mať aj 12. augusta o 16.30.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Alexandra Elia
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies