Obec Telgárt zasiahol rozsiahly požiar, o život prišla jedna osoba

NETKY.SK • 20 Júl 2023, 10:15 • 2 min
Obec Telgárt zasiahol rozsiahly požiar, o život prišla jedna osoba

TELGÁRT - Obec Telgárt vyhlásila po nočnom požiari v miestnej osade mimoriadnu situáciu. Pri požiari prišla o život jedna osoba a plamene zničili viac ako polovicu tunajších drevených chatrčí. O strechu nad hlavou prišlo približne 70 ľudí.

slovakia

left justify in out

Uviedol to riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Brezne Jozef Oravkin a starosta Jozef Štajer.

 

K požiaru v osade v Telgárte došlo v noci zo stredy (19. 7.) na štvrtok. Plamene kompletne zničili osem drevených chatrčí, ďalšie boli požiarom poškodené. Na mieste zasahovalo 16 profesionálnych i dobrovoľných hasičov so šiestimi kusmi techniky z Brezna, Telgártu, Závadky nad Hronom a Šumiaca. "V čase príchodu príslušníkov HaZZ boli stavby v tretej až štvrtej fáze horenia a nedalo sa už nič urobiť. V jednej z chatrčí sa pri likvidačných prácach a odkrytí strešnej konštrukcie našla uhorená osoba vo veku 75 rokov," skonštatoval Oravkin. Ako dodal, na miesto udalosti bol privolaný zisťovateľ príčin požiarov i polícia, presná príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

 

Obec Telgárt po požiari vyhlásila mimoriadnu situáciu, podľa starostu zhorela viac ako polovica osady a o strechu nad hlavou prišlo približne 70 ľudí. "Ide o desať rodín, to je veľa ľudí a hlavne detí, ktoré túto noc nemajú kde spať. Súrne by sme potrebovali nejaké unimobunky alebo stany," uviedol Štajer s tým, že situáciu riešia aj v spolupráci s okresným úradom. Obec plánuje vyhlasovať aj zbierku materiálnej a finančnej pomoci, aby ľuďom, ktorí prišli o svoje domovy, vedeli zabezpečiť základné potraviny či oblečenie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
TASR/KB Netky, Foto: TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies