Prokurátor špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na ôsmich obvinených v rámci akcií Venal

NETKY.SK • 18 Jún 2021, 11:56 • 2 min
Prokurátor špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na ôsmich obvinených v rámci akcií Venal

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 17. júna 2021 obžalobu na ôsmich obvinených v rámci akcií Venal.

slovakia

left justify in out

Obžaloba sa týka zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zločinu marenia spravodlivosti v jednočinnom súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

 

img

 

Prečítajte si: Polícia pátra po raperovi Palermovi, súvisí toto pátranie s akciou VENAL 6?

Národná kriminálna agentúra na začiatku mája pri protidrogovom záťahu v rámci akcie s krycím názvom Venal 6 obvinila 16 osôb. Príslušníci NAKA zasahovali od rána nielen v Seredi, ale aj v iných častiach Slovenska.

 

img

 

Súvisiaci článok: Národná kriminálna agentúra zasahovala v akcii VENAL 6

 

Ešte v auguste minulého roka polícia počas série protidrogových akcií Venal obvinila 56 ľudí. Podľa polície sú akcie Venal najrozsiahlejšou akciou v histórii Slovenska proti zločineckým skupinám páchajúcim drogovú trestnú činnosť.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies