NR SR: Voľba ombudsmana sa presúva

NETKY.SK • 19 August 2022, 21:08 • 2 min
NR SR: Voľba ombudsmana sa presúva

BRATISLAVA – Voľba ombudsmana sa presúva na október. Rozhodol o tom predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorý voľbu presunul zo septembra.

slovakia

left justify in out

Poslanci NR SR, ktorí chcú navrhnúť kandidáta na verejného ochrancu práv, tak po novom môžu urobiť do 30. septembra. Vyplýva to zo zverejneného rozhodnutia šéfa parlamentu. Voliť nového ombudsmana majú poslanci na schôdzi, ktorá sa začína 18. októbra.

 

img

 

„V dôsledku neustáleho odsúvania voľby sa hromadia podnety určené na posúdenie a podpis na stole budúceho ombudsmana. Aktuálne je ich 381 a počet bude stúpať,“ informovala TASR Michaela Pavelková z odboru komunikácie a protokolu Kancelárie verejného ochrancu práv. Inštitúcia nemôže podľa jej slov naplno realizovať svoje poslanie, uzavrieť podnety môže totiž len ombudsman. „Rovnako je to napríklad aj pri oprávnení obrátiť sa s podaním na Ústavný súd alebo začať konanie z vlastnej iniciatívy,“ podotkla Pavelková.

 

img

 

Funkcia verejného ochrancu práv je už niekoľko mesiacov neobsadená. Dovtedajšej ombudsmanke Márii Patakyovej sa skončilo funkčné obdobie ešte 29. marca. Prvý termín na podávanie návrhov pôvodne určili na 25. februára, odvtedy sa presúva. 

 

Možno vás zaujme: Iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje! Lekári nie sú spokojnítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies