V Piešťanoch evakuovali bytovku a okolité obchody

NETKY.SK • 10 Január 2022, 16:32 • 2 min
V Piešťanoch evakuovali bytovku a okolité obchody

PIEŠŤANY - Dôvodom bola výbuška V5-CV, ktorú našiel 57-ročný muž v pivnici po otcovi. Prípad sa stal v pondelok popoludní na Winterovej ulici.

slovakia

left justify in out

Muž nahlásil nález na políciu, ktorá spolu s hasičmi ihneď miesto z preventívnych dôvodov uzavrela a z priestorov bytového domu a priľahlých obchodov evakuovala 15 osôb, z toho 3 imobilné. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

 

 

„Policajní pyrotechnici podozrivý, červený valec prehliadli a určili, že ide o V5-CV, ktorá imituje výstrel z tanku, takzvaný zvukovo-zábleskový imitačný prostriedok. Imitačná výbuška bola bez iniciátora a teda v nefunkčnom stave. Keďže si oznamovateľ nebol istý, či sa v jeho pivnici nenachádzajú ďalšie podobné kusy, policajní pyrotechnici vykonali dôkladnú prehliadku priestoru s negatívnym výsledkom. Približne po 90 minútach polícia ukončila pyrotechnickú prehliadku a obyvatelia sa mohli vrátiť späť do svojich domovov,“ opísala hovorkyňa.

 

Prečítajte si tiež: VIDEO: Vodiči uviazli na diaľnici na takmer 24 hodín

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies