Nový pár? Čo majú spolu Samo Tomeček a Katka Ščevlíková? V rozhovore pre Netky prezradili detaily aj ukázali svoje “deti“!

NETKY.SK • 25 Marec 2023, 12:28 • 2 min
Nový pár? Čo majú spolu Samo Tomeček a Katka Ščevlíková? V rozhovore pre Netky prezradili detaily aj ukázali svoje “deti“!

Na našej hudobnej scéne je nový pár! Speváci Samo Tomeček a Katka Ščevlíková nahrali po desiatich rokoch spolupráce svoj prvý duet s názvom Najkrajší deň. Pozrite si exkluzívny rozhovor, v ktorom obaja speváci prezradili, ako im to spolu ladí, či partneri na ich kamarátstvo nežiarlia a dokonca Netkám ukázali svoje „deti“.

slovakia

left justify in out

Samo Tomeček sa hudbe venuje od šiestich rokov. Kariéru odštartoval v roku 2005 v prvom ročníku súťaže Slovensko hľadá Superstar. Na konte má štyri štúdiové albumy a viaceré spolupráce. Od roku 2013 spieva v úspešnej relácii Milujem Slovensko. Teraz prichádza s pozitívnou novinkou Najkrajší deň, v ktorej sa spojil s kamarátkou a speváčkou Katkou Ščevlíkovou. Autorom hudby je Samo spolu s gitaristom a spoluproducentom Samom Kovácsom. O text sa postaral raper Suvereno a časť textu dopísala Katka Ščevlíková.

 

Po nešťastnom covidovom období a terajšej vojne na Ukrajine potrebujú ľudia čo najviac pozitívnej energie a to je presne posolstvo tejto piesne. Pretože najkrajší deň môže byť naozaj každý deň. Často si totiž podľa mňa nevážime to, čo máme. Preto „rob čo môžeš, s tým čo máš, tam kde si a to si váž“ je moja mantra. Tešiť sa z každého možného dňa je to najviac, čo môžeme urobiť. Naozaj prežívať tento text je aj pre mňa každodenným prianím. Uvedomil som si to práve po takmer dvoch rokoch, kedy som si myslel, že už snáď nebudem nikdy môcť koncertovať. Preto, keď som sa od mája 2022 vrátil na pódiá po zrušení všetkých zákazov, mal som slzy na krajíčku a neskutočne som si užíval každý jeden koncert,“ priznal Samo Tomeček.

 

Skladbu zaranžovali spoločne s kapelou v zložení Samo Kovács, Miro Gazdík a Ján Lau. Do novinky oslovil skvelých hráčov na dychové nástroje na Slovensku. Saxofonista Mário Gapa Garbera a trúbkar Pavel Jeňo z IMT Smile nahrali do skladby dychovú sekciu. Pre Sama je to druhý duet so ženou, prvý naspieval s Celeste Buckingham.

 

Vytvoriť niečo spoločné sme plánovali už dlho. Reggae milujem, tak som nezaváhala. Samko necháva vždy hudobníkom okolo seba slobodu. Druhú slohu, pôvodne Suverenovu, som si pristrihla a doladila podľa seba. V rámci kapely je to vždy tímová práca a cieľom je nájsť najlepšiu možnú verziu,“ skonštatovala speváčka Katka Ščevlíková.

imgimg

O klip sa postaral Peter Kanda, s ktorým Samo Tomeťek už spolupracoval na predchádzajúcich dvoch videoklipoch. Nakrúcalo sa počas nahrávania skladby v štúdiu v Galante aj v Bratislave pri Dunaji.

 

Nakrúcanie bolo veľmi príjemné, nemuseli sme nič špeciálne hrať. Chceli sme, aby vizuál klipu korešpondoval so skladbou a všetko bolo čo najprirodzenejšie. Preto som chcel dať do klipu našich psíkov. Máme v kapele tri a sú našou každodennou súčasťou. V kapele sme už ako rodina. Zažívame spolu veľa nádherných chvíľ, zároveň sa chceme stále posúvať a zlepšovať v tom, čo robíme. Naozaj sa snažím užívať si každý jeden deň tak, aby bol čo najkrajší,“ vyznal sa Samo Tomeček.

 

Klip je spontánna záležitosť, žiadna veľká štylizácia. Manifestujúc text piesne, to najkrajšie býva to, čo zrovna žijeme, aj úplne obyčajné venčenie psov s kamošmi. Nakrúcanie bolo také, že sme ani moc nevnímali, že niečo točíme. Skvelý Peťo Kanda, ktorý klip zastrešil, zapadol do partie a proste zachytil autenticky to, čo sme zrovna robili. Sú tam  zábery venčenia našich štvornohých kamošov, ktorí sa vďaka klipu prvýkrát zoznámili. Vzťahy v kapele sú ako v manželstve po desiatich rokoch. Každý už poznáme svoje silné aj slabé stránky, vieme čo od seba očakávať a to je veľmi príjemné. Keď je prúser, sme tu jeden pre druhého,“ prezradila Katka Ščevlíková.  

 

Samo Tomeček získal prestížne spevácke ocenenie v Moskve a dvakrát sa umiestnil v top 3 Spevák roka v ankete OTO. V roku 2019 dokončil doktorandské štúdium na FiF UK v Bratislave v odbore Muzikológia a vydal svoju prvú monografiu „Vokál v (pop)rockovej hudbe na Slovensku“. Aktuálne chystá s kapelou množstvo koncertov a dokonca nový album.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies