Harabin a Lipšic pohoreli na Európskom súde pre ľudské práva

NETKY.SK • 14 Január 2022, 10:56 • 2 min
Harabin a Lipšic pohoreli na Európskom súde pre ľudské práva

BRATISLAVA - Štefan Harabin a terajší špeciálny prokurátor Daniela Lipšic sú zrejme sklamaní. Obaja sa sťažovali, že sa nemohli zúčastniť na konaní pred Ústavným súdom (ÚS) SR, no Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) im nevyhovel.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR. „Sťažnosť Harabin proti Slovenskej republike ESĽP vyhlásil za neprijateľnú pre zneužitie práva na podanie sťažnosti," uviedol Bubla. Dôvodom bolo, že Harabin ESĽP po podaní sťažnosti neinformoval o zastavení konania, ktorého sa sťažnosť týkala. „Keďže informácie sa týkajú samotného jadra prípadu, takéto konanie bolo podľa ESĽP v rozpore s účelom práva na individuálnu sťažnosť," informovali z ministerstva.

 

img

 

V Lipšicovom prípade ESĽP odmietol sťažnosť z dôvodu, že "sťažovateľ neutrpel podstatnú ujmu". Pred ESĽP tiež namietal, že sa nemohol zúčastniť na konaní pred ÚS SR, hoci sa týkalo jeho občianskych práv a záväzkov.

 

img

 

Vláda argumentovala, že Lipšicova neúčasť na konaní pred ÚS SR nemala žiadny negatívny dosah na právo hájiť jeho občianske práva a záväzky pred všeobecnými súdmi. „ESĽP argumenty vlády uznal poukazujúc na to, že všeobecné súdy napokon na rozdiel od predchádzajúcich záverov stanovili, že sťažovateľ vôbec nezasiahol do osobnostných práv žalobkyne a že sťažovateľ nenamietal, že by utrpel inú ujmu než to, že musel v stave neistoty viesť spor ďalšie tri roky," podotkol Bubla.

 

Prečítajte si: Štefan Harabin má prvú vnučku! Čo nám o nej povedal?

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies