Nemocnica sv. Michala môže dostať pokutu 20 tisíc eur za Kollárove prehrešky s návštevami

NETKY.SK • 8 December 2020, 13:14 • 2 min
Nemocnica sv. Michala môže dostať pokutu 20 tisíc eur za Kollárove prehrešky s návštevami

BRATISLAVA – Nadácia Zastavme korupciu (NZK) podáva na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a Ministerstvo vnútra SR podnet na Nemocnicu sv. Michala v Bratislave.

slovakia

left justify in out

Dôvodovom sú návštevy, ktoré prijímal predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) počas svojej hospitalizácie v zariadení. Informovala o tom riaditeľka nadácie Zuzana Petková.

 

Kollárove návštevy nedostali vo vyhláške výnimku
Podľa nadácie došlo pri prijímaní návštev v čase zákazu návštev v nemocniciach k spáchaniu priestupkov a správnych deliktov.

 

„Myslíme si, že v súčasnej pandemickej situácii je dodržiavanie pravidiel kľúčové. A to rovnako predstaviteľmi štátu či majiteľmi reštaurácií,“ uviedla Petková.

 

img

 

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb mali podľa nej zabezpečiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach a to s výnimkou kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým

 

Vyhláška, ktorá nadobudla účinnosť 30. októbra, umožňovala výnimky aj pre návštevy umierajúcich, ak nemocnica zabezpečí dôsledné dodržiavanie protipandemických opatrení.

 

Prečítajte si tiež: Boris Kollár sa verejnosti ospravedlnil a vysvetlil škandál z nemocnice

 

Vedenie nemocnice sa dopustilo správneho deliktu
NZK uvádza, že z verejne dostupných zdrojov je zrejmé, že Nemocnica sv. Michala napriek zákazu umožnila viacerým osobám, aby navštevovali predsedu parlamentu počas hospitalizácie.

 

Zo zverejnených informácií vyplýva, že napriek dostatku zdravotného personálu a jeho nepretržitej prítomnosti bola prítomnosť návštev tolerovaná zo strany poskytovateľa a jeho vedenia.

 

img

Podľa nadácie sa Nemocnica sv. Michala ako právnická osoba dopustila správneho deliktu, za ktorý môže hroziť pokuta do 20-tisíc eur. Súčasne nemožno vylúčiť spáchanie priestupkov osobami, ktoré nerešpektovali zákaz a Kollára navštevovali.

 

Mohlo by vás zaujímať: Minister vnútra neodvolá šéfa nemocnice, v ktorej sa liečil Boris Kollár

 

Údajne neporušil zákaz vychádzania
Boris Kollár bol účastníkom vážnej dopravnej nehody v sobotu 24. októbra. Predseda parlamentu bol po nehode prevezený do Nemocnice sv. Michala v Bratislave.

 

Počas nehody sa vo vozidle nachádzala aj bývalá finalistka Miss Universe SR Miroslava Fabušová. Kollár jej prítomnosť v aute neskôr vysvetľoval vo videu tak, že ho Fabušová oslovila so žiadosťou, aby ju odviezol do lekárne.

 

Po medializovaných informáciách o Kollárových návštevách opustil nemocnicu na vlastnú žiadosť. Hospitalizáciu tak ukončil v piatok 27. novembra.
 

Súvisiaci článok: Krajniak vysvetľoval kauzu Kollárových dámskych návštev v nemocnici. Niečo tu však nesedí!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies