Nemocnica po siedmich rokoch opäť otvára rehabilitačné oddelenie

NETKY.SK • 13 Január 2022, 13:12 • 2 min
Nemocnica po siedmich rokoch opäť otvára rehabilitačné oddelenie

TRNAVA – Po siedmich rokoch od zrušenia Fakultná nemocnica (FN) Trnava opäť zriadila fyziatricko–rehabilitačné oddelenie. Jeho ambulantná časť začne podľa slov hovorcu Mateja Martoviča fungovať od 17. januára, lôžkovú časť plánujú otvoriť v prvom polroku 2022.

slovakia

left justify in out

Dôvodom zriadenia oddelenia je nárast pacientov s pohybovými problémami v regióne.

 

„Po fyziatrických a rehabilitačných službách je zo strany verejnosti neustále vysoký dopyt. Preto sa nemocnica rozhodla zriadiť nové a moderné oddelenie,“ uviedol hovorca pre TASR. Aktuálne na oddelení pracuje sedem zamestnancov – lekár, zdravotná sestra, štyria fyzioterapeuti a masér. Oddelenie má odbornú ambulanciu pre dospelých a deti a úsek ambulantnej rehabilitácie, poskytuje modernú rehabilitačnú starostlivosť pacientom s rôznymi poruchami a ochoreniami.

 

„Sú to funkčné poruchy pohybového systému, vertebrogénne, degeneratívne a reumatické ochorenia kostí a kĺbov, poruchy centrálneho a periférneho nervového systému, ale tiež poúrazové stavy, ortopedické operácie či postcovidový syndróm,“ doplnil.

 

 

Pacienti prídu s odporučením, na vyšetrenie sa objednajú osobne alebo telefonicky. Pri vstupnom vyšetrení lekár zhodnotí stav pacienta a odporučí mu komplexnú terapiu s dôrazom na jeho zdravotný stav.

 

„Pri liečbe pacientov využívame všetky dostupné prostriedky pohybovej a fyzikálnej terapie, ale ponúkame aj nadštandardné liečebné výkony. V ambulancii je možné predpísať zdravotnícke pomôcky,“ uviedol Martovič. Aj nadštandardné služby, ako kinesiotaping, rašelinové zábaly, masáž lávovými kameňmi či bankovanie, môže pacient absolvovať po vyšetrení, prostredníctvom ktorého mu bude odporučená vhodnosť konkrétnych procedúr.

 

Možno vás zaujme: Pellegriniho poslanci avizujú návrhy pre dôchodcov, gastro i zdravotníctvotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies