Nemocnica Bory spúšťa od júna gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

NETKY.SK • 17 Máj 2023, 15:00 • 3 min
Nemocnica Bory spúšťa od júna gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

BRATISLAVA - Nemocnica Bory od 1. júna postupne spustí gynekologicko-pôrodnícke a neonatologické oddelenie. V súčasnosti už poskytuje predpôrodnú prípravu matiek s plánovanými pôrodmi. Tie, ktoré majú termín pôrodu v septembri a októbri, sa môžu registrovať od 15. júna, informovala PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Bianka Krejčíová.

slovakia

left justify in out

Nemocnica očakáva 3500 pôrodov ročne. Rodičkám ponúka osem pôrodných izieb, vedenie pôrodu pôrodnou asistentkou, podporu vzájomného kontaktu matky a dieťatka od narodenia či intenzívnu neonatologickú starostlivosť s možnosťou prítomnosti mamičky v samostatnej rooming-in izbe. K dispozícii budú aj dve gynekologické operačné sály, dve sekčné operačné sály a jedna robotická operačná sála. Súčasťou poskytovania zdravotnej starostlivosti bude aj jednodňová chirurgia.

 

img

 

Aktuálne má nemocnica zazmluvnený kompletný medicínsky program oddelení so súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera i Union. "Poistenkyne štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) budú môcť využiť služby gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia iba v neodkladnom zdravotnom stave," dodala Krejčíová. Rovnako štátna VšZP ešte nezazmluvnila operačné programy, ktoré nemocnica spustila v máji. "VšZP má aktuálne pre svojich poistencov v Nemocnici Bory zazmluvnených 33 ambulancií a je pripravená posúdiť ďalšie žiadosti hneď, keď ich poskytovateľ skompletizuje a odstráni nedostatky," uviedla poisťovňa s tým, že s nemocnicou aktívne komunikuje.

 

img

 

Zároveň ubezpečila, že zdravotná starostlivosť v Bratislavskom kraji je pre jej poistencov zabezpečená bez ohľadu na uzavretie zmlúv s Nemocnicou Bory. Ďalšie časti nemocnice budú uvádzané do prevádzky postupne, v septembri plánuje spustiť urgentný príjem a pracovisko dialýzy. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies