Mnohé nemecké firmy stále nie sú pripravené na chaotický brexit

NETKY.SK • 13 Február 2019, 14:46 • 2 min
Mnohé nemecké firmy stále nie sú pripravené na chaotický brexit

FRANKFURT NAD MOHANOM - Odchod Británie z Európskej únie môže viaceré nemecké firmy nepríjemne zaskočiť. Upozornil na to člen vedenia nemeckej centrálnej banky Joachim Wuermeling.

slovakia

left justify in out

Finančník v rozhovore pre nemecký ekonomický denník Handelsblatt povedal, že zatiaľ čo nemecké inštitúcie zodpovedné za dohľad nad finančným trhom a banky už urobili potrebné prípravy pre prípad, že dôjde k chaotickému brexitu, viaceré firmy stále vyčkávajú.

 

"Obávam sa, že mnohí firemní zákazníci finančných inštitúcií sa málo zaujímajú o prípadné dôsledky brexitu na ich finančné transakcie," povedal Wuermeling.

 

img

 

Upozornil, že v prípade chaotického brexitu bude potrebné viaceré kontrakty prispôsobiť novej situácii. Nemecké finančné inštitúcie svojich zákazníkov v tejto veci informovali, mnohí však nereagovali. 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies