Minister Richard Takáč vymenoval 12-člennú Skupinu poradcov. Ich cieľom je zlepšiť situáciu v pôdohospodárstve

NETKY.SK • 1 Marec 2024, 13:00 • 2 min
Minister Richard Takáč vymenoval 12-člennú Skupinu poradcov. Ich cieľom je zlepšiť situáciu v pôdohospodárstve

V priestoroch Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa 1. marca konal slávnostný akt vymenovania poradcov ministra Richarda Takáča. Dvanásťčlenný zbor sa bude stretávať pravidelne na pracovných stretnutiach a svoje funkcie budú vykonávať bezodplatne.

slovakia

left justify in out

Všetkých 12 členov Skupiny poradcov prijalo pozvanie ministra, aby sa stali súčasťou poradného orgánu agrorezortu. Pri slávnostnom uvedení do funkcie si z rúk ministra Richarda Takáča a za účasti vedenia ministerstva prevzali menovacie dekréty.

„Som rád, že sa nám podarilo vyskladať kvalitný odborný tím poradcov. Teší ma, že nikto z nich nepožadoval mzdu, ani si nerobil nárok na honorár. Všetkým nám záleží na tom, aby sa slovenské poľnohospodárstvo a potravinárstvo posúvalo dopredu, aby sme rozvíjali náš vidiek a som presvedčený, že spoločnými silami to zvládneme. Dvanásť členov som vymenoval na úvod, to sa však môže meniť a nevylučujem, že sa ich počet časom aj zvýši,“ povedal po slávnostnom akte minister Richard Takáč.

„Snažili sme sa osloviť ľudí z rôznych oblastí – zástupcov poľnohospodárskych a potravinárskych organizácií, akademickej obce, lesníctva, či predstaviteľov samospráv. Uvedomujeme si, že každý môže mať iný názor, ale mojim cieľom je spájať ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť. Budeme hľadať konsenzus v rôznych témach a navrhovať riešenia na zlepšenie situácie v pôdohospodárstve. O výsledkoch práce Skupiny poradcov budeme pravidelne informovať,“ doplnil minister Takáč.

Zároveň prezradil, že na ministerstve vzniká aj antibyrokratická skupina, ktorá má odbúravať byrokraciu v súlade s európskymi predpismi.

Zoznam členov Skupiny poradcov ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR:

Predseda:
PaedDr. Anton Stredák – poslanec NR SR a člen výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie

Podpredseda:
Doc. Ing. Klaudia Halászová, PhD. – Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

Členovia:
Ing. František Mrázik – Ovocinárska únia SR
Bc. Emil Macho – Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora
Mgr. Daniel Poturnay – Potravinárska komora Slovenska
Ing. Helena Patasiová – Agrárna komora Slovenska
JUDr. Filip Kasana – Zväz obchodu SR
Mgr. Marián Glovaťák – Združenie mladých farmárov ASYF
Ing. Jozef Šumichrast, PhD. – Zväz zeleninárov a zemiakarov Slovenska
Ing. Maroš Kminiak – Zväz ekologického poľnohospodárstva
Ing. Peter Liška - Štátne lesy Tatranského národného parku Ján Fenčák – Združenie miest a obcí Slovenskatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj/Foto: Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies