Minister dopravy ozrejmil, že chce po vzore ČR založiť na Slovensku nový fond

NETKY.SK • 4 Január 2021, 14:51 • 2 min
Minister dopravy ozrejmil, že chce po vzore ČR založiť na Slovensku nový fond

BRATISLAVA - Slovensko sa už pri financovaní výstavby a údržby infraštruktúry nemôže spoľahnúť len na peniaze z eurofondov. Myslí si to minister dopravy a výstavby Andrej Doležal, podľa ktorého je nevyhnutné zabezpečiť systémové financovanie dopravnej infraštruktúry.

slovakia

left justify in out

Udržateľnosť mobility 

Aj preto mieni vytvoriť podľa českého vzoru takzvaný Fond dopravnej infraštruktúry, ktorý by rezort dopravy a výstavby využíval aj na podporu cyklodopravy ako jedného z nástrojov udržateľnej mobility v mestách.

 

img


"Fungovanie Státního fondu dopravní infrastruktury je pre mňa osobne veľkým zdrojom inšpirácie. Spolu s kolegami pracujeme na tom, aby sme podobný fond zriadili aj u nás. Samozrejme, s ohľadom na udržateľný rozvoj našich miest o obcí, doň musí patriť aj nemotorová doprava," zdôraznil Andrej Doležal.

 

Súčasť projektu 

Minister s českými partnermi si skúsenosti a nápady vymenili na viaceré témy prostredníctvom online konferencie v rámci projektu Interreg.
 

img


Ako informoval Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu, konferencia bola organizovaná v rámci medzinárodného projektu Interreg "Danube Cycle Plans" Dunajského nadnárodného programu, do ktorého je ministerstvo dopravy a výstavby zapojené ako jeden z projektových partnerov.

 

Rozvoj mesta do 2030

Českí kolegovia ocenili existenciu samostatného oddelenia na ministerstve v rámci Odboru stratégie dopravy, do ktorého vecnej pôsobnosti patrí nemotorová doprava.

 

img

 

Na podujatí vystúpila aj Erika Horanská, riaditeľka Odboru mestského rozvoja MDV SR, ktorá zasadila tému udržateľnej mobility do širšieho kontextu mestského rozvoja v rámci Koncepcie mestského rozvoja SR do roku 2030.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies