Milovníci fantastických svetov pozor! Do kín prichádza Dungeons & Dragons: Česť zlodejov!

NETKY.SK • 28 Marec 2023, 11:04 • 2 min
Milovníci fantastických svetov pozor! Do kín prichádza Dungeons & Dragons: Česť zlodejov!

Niet nad poriadne dobrodružstvo! V novom rodinnom filme Dungeons & Dragons: Česť zlodejov, ktorý vychádza z celosvetovo obľúbenej hry na Slovensku známej pod názvom “Dračí doupě”, si ho diváci užijú vrchovato. Čakajú vás fantastické svety plné príšer, kúziel, mágie, humoru, ale predovšetkým svojrázna partia hrdinov, ktorých si zamilujete.

slovakia

left justify in out

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginovi nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher, ktorého stvárnil svetoznámy Hugh Grant, potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka v podaní Michelle Rodriguez, vznešený rytier Regé-Jean Page, mág Justice Smith a druidka Sophia Lillis.

img

"Na scenári ma najviac zaujalo, že hoci sa považujú za hrdinov, v skutočnosti sú to skôr stroskotanci. Každý člen tejto partičky má nejaký problém. A to platí najmä pre ich vodcu, barda," hovorí hviezdny Hugh Grant, ktorý hrá hlavného zloducha. 

 

Dungeons & Dragons: Česť zlodejov nie je len dobrodružný fantasy film, je to hlavne komédia plná slovného a situačného humoru. Jeho autori John Francis Daley a Jonathan Goldstein sa koniec koncov preslávili ako tvorcovia komédií Šéfovia na zabitie či Nočná hra. Okrem vtipného scenáru, výborných hereckých výkonov, prepracovaných vizuálnych efektov prinesie film aj naozaj krásne prostredie, v ktorom sa bude odohrávať. Nakrúcanie sa začalo 4. mája 2021 na miestach okolo Belfastu v Severnom Írsku.

 

"Pobyt v Belfaste nám dal príležitosť predstaviť neuveriteľné lokality, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Je tu kombinácia prírodných krás a exotických miest, vďaka ktorej máte pocit, že ste sa ocitli v inom svete a inom čase, čo je aj cieľom filmu." hovorí režisér Jonathan Goldstein.

Druhý režisér John Francis Daley dodáva: "Máme neuveriteľné lokácie a nádherné miesta, ktoré sú ako z fantasy románu.  A máme neuveriteľný štáb ľudí, ktorí tu neúnavne pracujú už desaťročia na filmoch, ktoré vznikli pred nami."

Dobrodružný fantasy film prináša do slovenských kín spoločnosť CinemArt SK už 30. marca.

  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies