AKTUALIZOVANÉ Koľko vodiči zaplatia za novú jednodňovú diaľničnú známku? Vláda odsúhlasila jej sumu + VIDEO

NETKY.SK • 10 Júl 2024, 12:24 • 2 min
AKTUALIZOVANÉ Koľko vodiči zaplatia za novú jednodňovú diaľničnú známku? Vláda odsúhlasila jej sumu + VIDEO

BRATISLAVA - Vláda v stredu schválila návrh nariadenia, podľa ktorého jednodňová diaľničná známka bude stáť 5,40 eura. Návrh nariadenia vlády je aktualizáciou, ktorá súvisí s novelou zákona o diaľničnej známke z dielne Ministerstva dopravy SR. Prezident SR Peter Pellegrini ju už podpísal.

slovakia

left justify in out

Motoristi by mali v druhom polroku tohto roka využívať aj jednodňovú diaľničnú známku. Diaľničná známka s jednodňovou platnosťou bude platiť do 24:00 určeného dňa, teda nie 24 hodín od nákupu. Jednodňová diaľničná známka bude podľa Ministerstva dopravy SR k dispozícii od 1. augusta.

Zároveň skončí súčasná ročná diaľničná známka. Dôvodom je, že už nemá popri 365-dňovej diaľničnej známke svoje opodstatnenie. Diaľničná známka s ročnou platnosťou uhradená na kalendárny rok 2024 bude platná do 31. januára 2025. Naďalej zostanú zachované diaľničné známky s 30-dňovou a 10-dňovou platnosťou.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Netky.sk, Foto: napalete.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies