Bývalý hokejista Šťastný sa musí ospravedlniť Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi

NETKY.SK • 26 Apríl 2023, 13:30 • 3 min
Bývalý hokejista Šťastný sa musí ospravedlniť Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi

BRATISLAVA - Bývalý hokejista a politik Peter Šťastný sa musí ospravedlniť bývalému hokejistovi Jozefovi Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi. V stredu o tom rozhodol Najvyšší súd SR.

slovakia

left justify in out

Bývalý hokejista a politik Peter Šťastný sa musí ospravedlniť bývalému hokejistovi Jozefovi Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi. V stredu o tom rozhodol Najvyšší súd SR, ktorý potvrdil verdikt odvolacieho súdu. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

 

Šťastný slová o komunistovi a eštébákovi voči Golonkovi vyslovil v dokumentárnom filme približne pred desiatimi rokmi. "Uvedené malo bezpochyby v okolnostiach prípadu negatívne dopady na jeho meno, vážnosť, dôstojnosť a česť," zdôvodnila hovorkyňa, prečo súd zamietol dovolanie Šťastného. Najvyšší súd SR podľa Važanovej svojím rozsudkom zamietol dovolanie žalovaného proti rozsudku odvolacieho súdu. Súd zdôraznil, že výroky obžalovaného boli posúdené ako kritika a ironizovanie, a teda ako hodnotiaci úsudok. "Vecnosť kritiky vyžaduje, aby kritika vychádzala z pravdivých skutočností ako premís pre hodnotiaci úsudok," dodala.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies