Mierové rokovania vyzerajú realistickejšie, tvrdí Zelenskyj

NETKY.SK • 16 Marec 2022, 8:23 • 2 min
Mierové rokovania vyzerajú realistickejšie, tvrdí Zelenskyj

KYJEV - Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak oznámil, že mierové rokovania medzi Moskvou a Kyjevom, ktoré sa uplynulé dva dni odohrávali virtuálne, budú pokračovať aj v stredu. Poznamenal však, že medzi oboma stranami jestvujú „zásadné rozpory“, no napriek tomu podľa neho existuje priestor na kompromisy.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu vyhlásil, že mierové rokovania s Ruskom pôsobia už realistickejšie, avšak na vzájomnú dohodu treba ešte viac času. TASR informuje na základe správy agentúry Reuters.

 

img

 

„Stretnutia pokračujú a informovali ma, že pozície počas rokovaní už znejú realistickejšie. Ešte je však treba viacej času na to, aby sme prijali rozhodnutia, ktoré budú v záujme Ukrajiny,“ uviedol Zelenskyj v stredajšom videu pred ďalším kolom rokovaní.

 

Prečítajte si tiež: Rusko musí vystúpiť z Rady Európy

 

Zelenskyj predtým naznačil prípadný kompromis, že Ukrajina je pripravená prijať bezpečnostné záruky Západu, ktoré nezahŕňajú požiadavku členstva v Severoatlantickej aliancii. Moskva totiž považuje členstvo Ukrajiny v organizácii NATO za hrozbu a trvá na tom, že Ukrajina nikdy nebude členom tohto vojenského zoskupenia.

 

img

 

Zástupca vedúceho kancelárie prezidenta Ukrajiny Ihor Žovkva pre agentúru AP zase uviedol, že Rusko v rozhovoroch o možnom urovnaní konfliktu „zmiernilo svoj postoj“. Rokovania medzi ruskými a ukrajinskými predstaviteľmi boli podľa neho „konštruktívnejšie“. Moskva údajne od Kyjeva prestala žiadať, aby sa Ukrajina vzdala.

 

Možno vás zaujme: Senát USA vyhlásil Putina za vojnového zločinca!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona