Festival Viva Musica! prinesie 15 koncertov na 13 miestach v Bratislave

NETKY.SK • 7 Jún 2023, 15:00 • 2 min
Festival Viva Musica! prinesie 15 koncertov na 13 miestach v Bratislave

BRATISLAVA - Celkovo 15 koncertov klasickej hudby v podaní špičkových domácich i zahraničných umelcov prinesie počas celého leta na 13 miestach v Bratislave festival Viva Musica!.

slovakia

left justify in out

"Pestrá dramaturgia s dôrazom na klasiku a všetky jej odtiene bude doménou aj 19. ročníka," uviedla na stredajšej tlačovej konferencii Janka Kubandová, riaditeľka festivalu. Jeho hlavnou novinkou je práve počet koncertov, ktoré organizátori oproti minulému roku takmer zdvojnásobili. "Predstaví sa viac ako 160 umelcov z ôsmich krajín. Výraznejšie zastúpenie budú mať českí aj slovenskí umelci," poznamenala Kubandová k podujatiu, nad ktorým opäť prevzala záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová a bratislavský primátor Matúš Vallo.

 

img

 

Hlavné mesto zažije slovenskú premiéru kanadskej mezzosopranistky Emily D'Angelo, lotyšského huslistu Gidona Kremera s orchestrom Kremerata Baltica i Nocturno v podaní sopranistky Simony Šaturovej a Mareka Kozáka. Nový hudobný projekt s názvom Čo mi otec spieval predstaví Iva Bittová, ktorý nahrala spolu s violončelistom a improvizátorom Anilom Eraslanom. Organizátori ďalej avizujú veľkolepý narodeninový koncert, ktorý na festivale odohrá Peter Lipa. S jubilujúcim jazzmanom na jednom pódiu vystúpia aj ďalší hudobní hostia v sprievode Orchestra Viva Musica! s dirigentkou Michaelou Rózsa Růžičkovou. Záverečný koncert festivalu bude patriť svetoznámemu českému hudobníkovi, hráčovi na lesnom rohu Radkovi Baborákovi a jeho súboru Orquestrina, ktorý do Bratislavy privezie melódie kultových amerických skladateľov 20. storočia.

 

img

 

Kubandová ďalej informovala, že k obľúbeným festivalovým miestam, medzi ktoré patrí Slovenský rozhlas, Veľký evanjelický kostol či nádvorie Starej radnice, pribudli priestory Slovenskej národnej galérie (SNG) a Ponton na Tyršovom nábreží. "Zároveň sme pridali novú sériu komorných open air koncertov s podtitulom Hudobné záhrady, v rámci nej uvedieme sedem koncertov vo vybraných mestských záhradách," dodala s tým, že festival rozozvučí napríklad Lisztovu záhradu, záhradu Domu Albrechtovcov, Barokovú záhradu na Bratislavskom hrade, letnú čitáreň U červeného raka, Medickú záhradu či Sad Janka Kráľa. "Tieto koncerty sa budú konať v podvečerných hodinách, budú mať neformálny charakter a takmer na všetky z nich bude vstup bezplatný," uzavrela.

 

Festival Viva Musica! sa uskutoční od 29. júna do 17. augusta. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies