Medzi profesionálov vstúpil ako raketa: Talentovaný Slovák má namierené k titulu

NETKY.SK • 19 Máj 2023, 20:00 • 2 min
Medzi profesionálov vstúpil ako raketa: Talentovaný Slovák má namierené k titulu

Slovenský MMA bojovník Dominik Toporcer má za sebou medzi profesionálmi dva zápasy, pričom oba dokázal ukončiť už v 1. kole. Vzhľadom na to, že bantamová váha je jednou z najmenej obsadených, Toporcer nie je ďaleko od titulovej šance. Najskôr však musí zdolať ďalšiu prekážku v podobe Eldora Kurbonboeva.

slovakia

left justify in out

Zápas s nevyspytateľným Uzbekom bude súčasťou turnaja RFA 11, ktorý prebehne 10. júna v Bratislave. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

 

Futbal ho už nebavil, tak ho vymenil za bojové športy

Veľká časť atleticky nadaných chlapcov sa v útlom veku venovalo futbalu. Iný prípad nebol ani Dominik Toporcer, ktorý po čase vymenil kopačky za rukavice. „Vybral som si MMA, pretože je to komplexný šport a našiel som sa v ňom. Futbal ma už celkovo nebavil a v MMA je kopec techník, ktoré sa dajú urobiť hocijakou inou cestou. Jednoducho povedané, stále je sa tam čo učiť,“ odôvodnil svoj prestup z futbalu do bojových umení.

 

img

 

Keď sa Dominik nevenuje bojovým umeniam, najradšej trávi čas regeneráciou a s jeho priateľkou. „Keďže mám dosť ťažké tréningy, tak hlavne regenerujem spánkom. Našiel som si frajerku, čiže voľný čas trávim s ňou. Som veľmi rád, že ma podporuje a chápe, že nemám až tak veľa voľného času. Môžem ale povedať, že som si našiel veľmi dobre,“ povedal Toporcer.

 

Na úvod dve rýchle víťazstvá

Medzi profesionálov vstúpil Toporcer ako úspešný amatér. Vyhral majstrovstvá Slovenska, dvakrát na nich obsadil druhé miesto a reprezentoval svoju krajinu aj na medzinárodných súťažiach, kde zápasil so svetovou elitou. Od jeho profi debutu boli veľké očakávania, ktoré aj reprezentant Pit Gymu Levoča naplnil. Na RFA 4 utiahol Romana Savenchuka na armbar už v 1. kole.

 

V jeho druhom zápase medzi profesionálmi sa opäť príliš dlho neohrial. Po pár sekundách tvrdo zasiahol Ondřeja Vrábilka a expresným ukončením upravil svoje skóre na 2-0. V bantamovej váhe RFA má teda dve víťazstvá a promotér Marhanský naznačil na tlačovej konferencii po turnaji RFA 10, že nie sme ďaleko od titulového zápasu Toporcer vs. Tobiasz Le.

 

img

 

Šanca predĺžiť svoju neporaziteľnosť

Teraz bude mať Dominik Toporcer príležitosť predĺžiť víťaznú sériu na RFA 11 v Bratislave. Oba jeho zápasy sa skončili v 1. kole a v klietke sa neplánuje zdržať ani tentokrát: „Neplánujem tam byť dlho. Keď je možnosť ukončiť to skôr, tak sa nebudem trápiť 15 minút. Chcel by som si vyskúšať aj celé 3 kolá, ale vždy záleží od zápasu, aký je,“ povedal Dominik Toporcer pred svojím zápasom.

 

Jeho súperom bude Uzbek Eldor Kurbonboev, ktorý už v RFA jeden zápas mal. Na RFA 6 nestačil na Tobiasza Leho, ktorý ho ukončil v 3. kole na TKO. Tentokrát chce uzbecký bojovník odčiniť svoj nezdar a predčasne ukončiť titulovú šancu pre Toporcera. Bude úspešný alebo Toporcer naplno preukáže svoj potenciál. Odpoveď spoznáme už 10. júna na RFA 11 VIP edition v Bratislave. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies