Severná Kórea sa obrátila na OSN, pobúrili ich USA

NETKY.SK • 21 Máj 2019, 06:57 • 2 min
Severná Kórea sa obrátila na OSN, pobúrili ich USA

NEW YORK - USA zadržali severokórejskú nákladnú loď Wise Honest, KĽDR označila Ameriku za "zločineckú krajinu" a oslovila OSN.

slovakia

left justify in out

KĽDR vyzvala generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, aby podnikol "urýchlené opatrenia", ktoré by prispeli k stabilizácii Kórejského polostrova.

 

img

 

Americká strana spáchala podľa KĽDR "protiprávny a poburujúci čin", ktorý stupňuje obavy v danej oblasti, napísal Pchjongjang v liste Guterresovi. Neuvádza sa tu však, aké konkrétne opatrenia kórejská strana od OSN očakáva.

 

img

 

USA už začiatkom mája hovorili o zadržaní severokórejskej nákladnej lode Wise Honest. Táto loď je najväčšou tamojšou loďou vyvážajúcou uhlie a dovážajúcou ťažkú techniku do krajiny. Američania tvrdia, že sa na ňu vzťahujú americké a medzinárodné obchodné sankcie, ktoré boli porušené, a preto bolo plavidlo Američanmi zadržané.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies