Anka Murínová opúšťa tím sestier Fialkových, viesť ich bude český tréner Kos

NETKY.SK • 18 Máj 2021, 14:52 • 2 min
Anka Murínová opúšťa tím sestier Fialkových, viesť ich bude český tréner Kos

BRATISLAVA - Pred začiatkom prípravy na olympijskú sezónu 2021/2022 došlo v slovenskej biatlonovej reprezentácii k viacerým zmenám.

slovakia

left justify in out

Tou najpodstatnejšou je koniec trénerky Anny Murínovej pri sestrách Paulíne a Ivone Fialkových. Tie budú po novom trénovať spolu s Michalom Šimom, Šimonom Bartkom a Matejom Balogom pod vedením českého trénera Tomáša Kosa.

 

Výborný strelecký tréner
Podľa Paulíny Fialkovej bol Tomáš Kos pre sesterskú dvojicu prvou voľbou. "Viacero zahraničných tímov funguje v mužsko-ženskom zložení. Takže ideme to vyskúšať, nemáme čo stratiť. Verím, že to bude dobrý podnet pre našu prípravu. Tomáš Kos je výborný strelecký tréner, ktorého tu máme od čias Nasti. Očakávame, že nám pomôže po streleckej stránke, že zaznamenáme zlepšenie," povedala.

 

img

Ivona Fialková po zlepšení volá ešte viac: "Dobre vieme, že u mňa je kameňom úrazu streľba. Je nevyrovnaná, raz vyjde, raz nevyjde. Očakávam, že sa v streľbe viac zastabilizujem. Verím, že naši chlapi budú v bežeckej aj streleckej časti pre nás konkurenciou, budeme sa za nimi ťahať a spolupráca bude výhodná i pre nich, lebo náš tím funguje na vysokej úrovni."

 

img

 

Zostava druhé tímu repre
"K tomuto tímu sa pripojí aj bežecký, resp. kondičný trénerJakub Leščinský a fyzioterapeut pridelený VŠC Dukla. Týchto päť športovcov bude pod dohľadom dvoch trénerov na streľbu aj beh a celú spoločnú prípravu s nimi strávi aj fyzioterapeut, čo je najmä pre mužov veľký krok vpred," informoval špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.

Druhý tím reprezentácie SR budú tvoriť sestry Veronika a Júlia Machyniakové, Henrieta Horvátová, Lucia Michaličková, Lukáš Ottinger a pravdepodobne aj Tomáš Sklenárik, ten povedie Lukáš Daubner.

 

Aj táto jednotka má mať celú prípravu k dispozícii fyzioterapeuta. Jediným osamelým "vlkom" zostane Tomáš Hasilla, ktorý bude naďalej spolupracovať s Danielom Kuzminom.

 

Žensko-mužský tím Fialkových
"Sme veľmi radi, že po rokoch trendu, keď takmer každý chcel trénovať sám, sa konečne podarilo pospájať tímy a nastolili sme súdržnosť. Som rád, že vznikol spoločný tím Fialkových s chlapmi. Dokonca aj Daubnerova jednotka bude mať fyzioterapeuta, z čoho sa veľmi tešíme," povedal prezident SZB Peter Vozár.

 

 

"Absolútnou prioritou pre nás zostávajú zimné olympijské hry, majstrovstvá sveta juniorov a kadetov ako aj juniorské majstrovstvá Európy. Dali sme všetko do toho, aby sme zefektívnili prípravu. Môžem povedať, že sa nám podarilo zabezpečiť historicky najvyššie financie pre seniorskú, ale aj juniorskú reprezentáciu. Len zväz mimo Dukly a Top tímov prispeje A-tímu sumou viac ako 50-tisíc eur a mládež porastie tiež bez top tímových prostriedkov na 30-tisíc," doplnil Vozár pre Slovenský biatlon.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies