Slováci teraz potrebujú jasné riešenie, nie hádky, tvrdí líder KDH

NETKY.SK • 28 Máj 2022, 15:49 • 2 min
Slováci teraz potrebujú jasné riešenie, nie hádky, tvrdí líder KDH

TRENČÍN - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) preto apeluje na vládu SR, aby bezodkladne pristúpila k riešeniu situácie a urýchlene zriadila krízový štáb pre energie, dodávky plynu a ropy. Po zasadnutí celoslovenskej Rady KDH v Trenčíne to povedal predseda hnutia Milan Majerský.

slovakia

left justify in out

Slovensko je vo vážnej energetickej kríze s rizikom obrovských dosahov na životy občanov a vláda zlyháva v krízovom riadení a krízovej komunikácii. 

 

img

 

Ľudí na Slovensku, navyše, podľa neho trápi výrazne zvyšovanie cien. „Zdá sa nám, akoby si toto všetko vládna koalícia vôbec neuvedomovala. Namiesto systémového riešenia pozeráme na to, ako sa hádajú, pozeráme sa na to, ako chýba jasný a systémový koordinačný postup,“ skonštatoval Majerský.

 

Prečítajte si tiež: V hre je zníženie dane na benzín a naftu, vyhlásil Kremský

 

Krízový štáb by mal podľa neho prísť so scenármi v prípade náhleho odpojenia od ruských zdrojov a so záväzným postupom, ako do budúcna urýchlene diverzifikovať dodávky energonosičov na Slovensko.

 

 

KDH ako prorodinné hnutie oceňuje, že vláda prijala balíček pomoci rodinám, no nepovažuje ho za skutočné opatrenie proti zvýšenej inflácii. „K podpore rodín malo dôjsť už skôr bez ohľadu na zdražovanie, lebo rodiny tvoria základ našej spoločnosti,“ zdôraznil Majerský.

 

Ako dodal, prešlo už 150 dní odvtedy, ako KDH navrhlo pripraviť zákon o energetickej chudobe, dodnes však nie je prijatý. Ak by existoval zákon o energetickej chudobe, dalo by sa vopred jasne predikovať, čo robiť v prípade výpadku dodávok energií alebo zvýšeniu cien.

 

Možno vás zaujme: Nechutné, ako v stredoveku. Návrh Gyimesiho a Tarabu pobúril politikovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies