Mayweather odriekol zápas s kickboxerom Nasukawom: Aké mal na to dôvody?

NETKY.SK • 8 November 2018, 11:00 • 2 min
Mayweather odriekol zápas s kickboxerom Nasukawom: Aké mal na to dôvody?

LOS ANGELES - Americký boxer Floyd Mayweather odriekol plánovaný zápas s japonským kicboxerom Tenšinom Nasukawom, pre údajné zavádzanie zo strany organizátorov.

slovakia

left justify in out

"Chcem, aby bolo všetkým jasné, že ja Floyd Mayweather, som nikdy nesúhlasil s oficiálnym zápasom proti Tenšinovi Nasukawovi. Pri všetkej úcte, nikdy som o ňom nepočul. Organizátori ma oslovili s ponukou zúčastniť sa trojkolovej exhibície trvajúcej 9 minút proti súperovi, ktorého vyberie organizácia Rizen Fighting Federation. Nemalo však ísť o oficiálny duel. Zápas sa mal uskutočniť za zatvorenými dverami za prítomnosti malej skupiny zámožných divákov. Chcem sa ospravedlniť svojim fanúšikom za zavádzajúce informácie,“ napísal Mayweather na svojom Instagrame. Súboj sa mal podľa informácií organizátorov uskutočniť 31. decembra v Super Arene v Saitame na galavečere RIZIN 14.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Now that I am back on U.S. soil after a long and disappointing trip to Tokyo, I now have the time to address you, my fans and the media in regard to the upcoming event on December 31st that was recently announced. First and foremost, I want it to be clear that I, Floyd Mayweather, never agreed to an official bout with Tenshin Nasukawa. In fact (with all due respect) I have never heard of him until this recent trip to Japan. Ultimately, I was asked to participate in a 9 minute exhibition of 3 rounds with an opponent selected by the "Rizen Fighting Federation". What I was originally informed of by Brent Johnson of "One Entertainment" was that this was to be an exhibition put on for a small group of wealthy spectators for a very large fee. This exhibition was previously arranged as a "Special Bout" purely for entertainment purposes with no intentions of being represented as an official fight card nor televised worldwide. Once I arrived to the press conference, my team and I were completely derailed by the new direction this event was going and we should have put a stop to it immediately. I want to sincerely apologize to my fans for the very misleading information that was announced during this press conference and I can assure you that I too was completely blindsided by the arrangements that were being made without my consent nor approval. For the sake of the several fans and attendees that flew in from all parts of the world to attend this past press conference, I was hesitant to create a huge disturbance by combating what was being said and for that I am truly sorry. I am a retired boxer that earns an unprecedented amount of money, globally, for appearances, speaking engagements and occasional small exhibitions.

Príspevok, ktorý zdieľa Floyd Mayweather (@floydmayweather),

Mayweather stál naposledy v ringu vlani v súboji s írskym majstrom zmiešaných bojových umení Conorom McGregrom, v ktorom víťazstvom zaokrúhlil bilanciu v profesionálnom boxerskom ringu na 50-0. Podľa jeho slov, išlo o jeho posledné profesionálne vystúpenie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Caught off guard while shoe shopping in Japan. #Tokyo #Japan

Príspevok, ktorý zdieľa Floyd Mayweather (@floydmayweather),

 

V poslednej dobe sa v médiách začalo špekulovať o odvete s Filipíncom Mannym Pacquiaom. Informovala agentúra AFP.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies