Izraelský veľvyslanec v Kyjeve: Bezvízový systém s Ukrajinou je problém

NETKY.SK • 25 Január 2019, 15:43 • 2 min
Izraelský veľvyslanec v Kyjeve: Bezvízový systém s Ukrajinou je problém

KYJEV - V roku 2018 bolo z Izraela deportovaných 4725 občanov Ukrajiny. 8. januára v rozhovore s ukrajinskou televíziou minister zahraničných vecí Ukrajiny Pavel Klimkin ubezpečil svojich spoluobčanov, že žiadna krajina nemá problém s Ukrajinou kvôli bezvízovému styku a 23. januára informoval izraelský veľvyslanec na Ukrajine Yoel Lyon o príleve nelegálnych prisťahovalcov z Ukrajiny do Izraela.

slovakia

left justify in out

"Každý rok prichádza  z Ukrajiny do Izraela 11-tisíc nelegálnych prisťahovalcov. To je 10 % z počtu turistov, ktorí prichádzajú z Ukrajiny do Izraela," povedal veľvyslanec.

 

Bezvízový režim medzi Ukrajinou a Izraelom je platný od roku 2011. Izraelskí zákonodarcovia tvrdia, že od roku 2011 do roku 2017, 80-tisíc občanov Ukrajiny buď požiadalo o právne povolenie, alebo sa rozpustili v dave a pracovali ilegálne. Celkovo počet nelegálnych prisťahovalcov z Ukrajiny a Gruzínska presahuje počet nelegálnych prisťahovalcov z afrických krajín v Izraeli.

 

V roku 2018 nedostal povolenie do Izraela každý dvadsiaty občan Ukrajiny. Je to 7730 ľudí. Boli okamžite vrátení za hranice. Z tých, ktorí ešte dokázali vstúpiť do krajiny, požiadalo o politický azyl 1765 ľudí, 1569 uviedlo, že našli v Izraeli životného partnera a máju v úmysle zostať v manželskom zväzku a 3647 jednoducho zostalo nezákonne. V rovnakom roku 2018 bolo 4725 občanov Ukrajiny chytených a deportovaných.         twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies