Matovič predloží návrh na vyššie platy učiteľov spolu s vyššími daňami

NETKY.SK • 6 Jún 2022, 17:26 • 2 min
Matovič predloží návrh na vyššie platy učiteľov spolu s vyššími daňami

BRATISLAVA – Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) predloží na stredajšie (8.6.) rokovanie vlády v jednom materiáli návrh na desaťpercentné zvýšenie platov v školstve spoločne s návrhom na zdanenie hazardu, liehu, ruskej ropy a zvýšenie regulovaného odvodu.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom po pondelkovom rokovaní s vedením Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku (OZPŠaV). Avizovaný protest podľa predsedu OZPŠaV Pavla Ondeka zatiaľ neodvolávajú. „Zatiaľ nie je nič dohodnuté,“ podotkol. Ak by Matovičov návrh na zvýšenie platov prešiel s tým, že bude obsahovať požadované desaťpercentné navýšenie platov pre zamestnancov školstva od 1. júla, odborári budú žiadať tripartitnú dohodu.

 

img

 

„Peniaze tu sú, pokiaľ sa vláda dohodne, že ich chce do školstva dať,“ myslí si Ondek. Poukázal pritom na zvýšené príjmy štátu vzhľadom na infláciu a vyššie ceny. „Naša požiadavka bola 100 miliónov eur, ale pokiaľ štát rozhodne o ďalších veciach, čo sa týka daní, to je rozhodnutie odborníkov a politikov,“ poznamenal.

 

Možno vás zaujme: India rokuje o zvýšení dovozu ruskej ropytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies